Profesor Możdżonek i blok ekipa z Rzeszowa! ZAKSA odbiła się od ściany (WIDEO)

Siatkarze Asseco Resovii w efektownym stylu przerwali serię zwycięstw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu wygrali na wyjeździe 3:0, a jednym z elementów, który przesądził o ich sukcesie był niezwykle szczelny blok.

Drużyna z Rzeszowa wywalczyła blokiem dziesięć punktów. Ten element odegrał ogromną rolę zwłaszcza w pierwszym secie, w którym ZAKSA zupełnie odstawała od rywali w punktowych blokach (1–5).

Rzeszowianie po trzy razy zablokowali Łukasza Kaczmarka, Rafała Szymurę i Aleksandra Śliwkę, a raz Łukasza Wiśniewskiego. "Królem polowania" został Marcin Możdżonek, któremu zaliczono cztery punktowe bloki. Dwa dołożył Kawika Shoji, a po jednym: Rafał Buszek, Jakub Jarosz, Thibault Rossard oraz David Smith.

Jak siatkarze Asseco Resovii zablokowali ZAKSĘ? Zobacz w załączonym materiale wideo.