Remis Borussii Dortmund z ostatnią drużyną Bundesligi. Piszczek nie zagrał

Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała z 1.FC Nuernberg w starciu 22. kolejki Bundesligi. To trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa podopiecznych Luciena Favre'a. Łukasz Piszczek znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

Nuernberg to najsłabsza ekipa Bundesligi. Podopieczni Michaela Kollnera po 21. kolejce zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Borussia plasuje się na przeciwnym biegunie ligowego zestawienia, wyprzedzając Bayern Monachium. W ostatnich meczach forma BVB nieco spadła. Ekipa z Dortmundu zanotowała dwa remisy - 1:1 z Eintrachtem Frankfurt i 3:3 z TSG 1899 Hoffenheim.

W składzie Borussii zabrakło Łukasza Piszczka, który w dalszym ciągu zmaga się z kontuzją pięty. Nabawił się jej pod koniec stycznia w meczu z Hannover 96.

Od początku meczu było widać, kto będzie rozdawał karty. Piłkarze BVB mieli kilka ciekawych akcji, ale żadna z nich nie stworzyła zagrożenia dla gospodarzy. Szczególnie aktywny był Mario Goetze, jednak ani on, ani jego koledzy nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali.

Po przerwie piłkarze BVB nadal częściej utrzymywali się przy piłce. Nie przekładało się to jednak na wynik spotkania. Dopiero w 86. minucie dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Paco Alcacer, ale posłał piłkę tuż obok lewego słupka.

1.FC Nuernberg - Borussia Dortmund 0:0

1.FC Nuernberg: Christian Mathenia - Enrico Valentini, Lukas Muhl, Almeida Ewerton, Tim Leibold - Hanno Behrens, Ondrej Petrak, Eduard Lowen (76' Robert Bauer) - Matheus Pereira, Yuya Kubo (85' Federico Palacios-Martinez), Adam Zrelak (66' Mikael Ishak)

Borussia Dortmund: Roman Burki - Marius Wolf, Julian Weigl, Dan-Axel Zagadou, Abdou Diallo - Axel Witsel, Thomas Delaney (80' Jacob Bruun Larsen) - Jadon Sancho, Maximilian Philipp (63' Paco Alcacer), Raphael Guerreiro - Mario Gotze