Liga Mistrzyń: Porażka ŁKS Commercecon Łódź

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały na wyjeździe z mistrzem Niemiec SSC Palmberg Schwerin 1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 17:25) w meczu piątej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń. To była czwarta porażka łodzianek, po której straciły szanse na wyjście z grupy.

W Schwerinie zmierzyły się zespoły, które miały już tylko matematyczne szanse na wyjście grupy. We wcześniejszych meczach łodzianki jedyne zwycięstwo w rozgrywkach odniosły nad swoim wtorkowym rywalem (3:1 w Łodzi).

Rewanż w Niemczech też lepiej zaczęły wicemistrzynie Polski, które wygrały pierwszego seta. Jego losy rozstrzygnęły się w końcówce, kiedy ważne punkty zdobywała Agata Wawrzyńczyk. Najpierw przyjmująca drużyny z Łodzi zatrzymała na siatce Amerykankę McKenzie Adams, co dało ŁKS prowadzenie 21:20, później doprowadziła do setbola (24:22) i wreszcie zakończyła pierwszą część gry plasowanym atakiem z prawego skrzydła.

To nie uskrzydliło jednak podopiecznych Michała Maska, bo w trzech kolejnych odsłonach dużo lepiej od nich spisywały się gospodynie. W drugim secie mistrzynie Niemiec m.in. dzięki skuteczności Kimberly Drewniok wypracowały sobie czteropunktową przewagę (17:13). Łodziankom udało się zmniejszyć straty (22:21), ale później punkty zdobywały już tylko siatkarki ze Schwerina.

Jeszcze łatwiej gospodynie punktowały w trzecim secie, w którym ełkaesianki miały duże problemy z przyjęciem i skutecznością w ataku. W efekcie Palmberg prowadził wyraźnie 13:10, 18:12 i 23:18. Do piłki setowej doprowadziła Drewniok, która "ustrzeliła" zagrywką Aleksandrę Wójcik, a w ostatniej akcji przez blok rywalek nie przebiła się Brazylijka Regiane Bidias.

Nic nie zmieniło się w ostatniej części gry. Nadal inicjatywa należała do zespołu ze Schwerina, a po stronie gości mnożyły się błędy. Niemoc wicemistrzyń Polski odzwierciedlał wynik – 0:4, 5:10, 8:16 i 13:22. Zasłużone zwycięstwo najlepszy niemiecki zespół przypieczętował blokiem na Wawrzyńczyk.

W drugim pojedynku 5. kolejki grupy D Imoco Volley podejmie w środę inną włoską drużynę Savino Del Bene Scandicci. Za tydzień w ostatnim spotkaniu pierwszej fazy rozgrywek ŁKS zagra na wyjeździe z Imoco.

SSC Palmberg Schwerin - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:17)

SSC Palmberg Schwerin: Denise Hanke, Lauren Barfield, Jennifer Geerties, McKenzie Adams, Kimberly Drewniok, Tessa Polder - Anna Pogany (libero) - Beta Dumancic, Greta Szakmary, Britt Bongaerts, Nanaka Sakamoto.

ŁKS Commercecon Łódź: Marta Wójcik, Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agata Wawrzyńczyk - Krystyna Strasz (libero) - Daria Szczyrba, Lucie Muhlsteinova, Ewa Kwiatkowska.