Po tym jak reprezentant Polski przebojem wdarł się w szeregi Milanu - sześć bramek w pięciu meczach, nie ma żadnych wątpliwości, że sam zainteresowany może być spokojny o miejsce w składzie. To nie zmienia faktu, że Gattuso musi rotować składem, tym bardziej, że we wtorek 26 lutego jego podopieczni zmierzą się w pierwszym meczu półfinałowym w Pucharze Włoch. Rywalem w Rzymie będzie Lazio.

 

Oczywiście Rossoneri nie mogą lekceważyć ligowych konfrontacji, będąc na czwartym miejscu w tabeli z przewagą zaledwie punktu nad piątą AS Roma. Podstawowym celem na ten sezon jest przecież zakwalifikowanie się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

 

Najbliższym rywalem Milanu będzie Empoli, które znajduje się tuż nad strefą spadkową. To sprawia, że zdecydowanym faworytem będą gospodarze, którzy postarają się pójść za ciosem i odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu.

 

Włoskie media, a konkretnie portal Milan News sugeruje, że Gattuso postawi w tym spotkaniu na Patricka Cutrone, ale nie wyklucza, że wystąpi on na prawym skrzydle lub w duecie w ataku z Piątkiem. Ten pierwszy scenariusz wydaje się być najbardziej prawdopodobnym, ponieważ opiekun Rossoneri często podkreślał, że gra na dwóch atakujących nie jest brana przez niego pod uwagę.

 

Piątek z 17 trafieniami w Serie A jest drugi w klasyfikacji najlepszych strzelców i walczy o koronę dla najlepszego napastnika z Cristiano Ronaldo, który jest liderem z 19 bramkami. Czyżby piątkowy mecz Milanu miał odbyć się bez nomen omen Krzysztofa Piątka?

 

WYNIKI I TERMINARZ SERIE A

 

W załączonym materiale wideo najpiękniejsze bramki Krzysztofa Piątka w Serie A (ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS).