Zabójcze dwie minuty w hicie! Trzecia wpadka PSV Eindhoven z rzędu

PSV Eindhoven tylko zremisowało z Feyenoordem Rotterdam 1:1 w meczu 23. kolejki Eredivisie. Tym samym przewaga nad Ajaksem Amsterdam zmalała do dwóch punktów.

Piłkarze Marka van Bommela w ostatnim czasie przestali wygrywać. Remisy z Utrechtem oraz Heerenveen spowodowały, że Ajax Amsterdam znajdował się coraz bliżej. W niedzielę ograł ADO 5:1, dzięki czemu zbliżył się do PSV na jeden punkt!

W związku z tym zawodnicy z Eindhoven musieli pokonać grający w kratkę Feyenoord. Pierwsza połowa nie była najlepsza w ich wykonaniu, ale po przerwie sytuacja nieco się poprawiła. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem Sven van Beek. Dość niespodziewanie to nie przeszkodziło gościom w objęciu prowadzenia. Stało się tak po uderzeniu Nicolaia Joergensena.

PSV wyrównało już w kolejnej akcji. Sprytnie w polu karnym zachował się Hirving Lozano, który w trudnej sytuacji wpakował piłkę do siatki. Był to 14 gol reprezentanta Meksyku w tym sezonie.

Na więcej nie starczyło już czasu. PSV straciło kolejne punkty i nad drugim Ajaksem ma już tylko dwa oczka przewagi.

PSV - Feyenoord 1:1 (0:0)

Bramki: Hirving Lozano 72 - Nicolai Joergensen 70