Zwycięstwo Liska z najlepszym wynikiem na świecie!

Inne
Zwycięstwo Liska z najlepszym wynikiem na świecie!
fot. Cyfrasport

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrał mityng skoku o tyczce w Clermont-Ferrand, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na świecie - 5,93. Drugi, z takim samym rezultatem, był Amerykanin Sam Kendricks. Obaj atakowali bezskutecznie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,03.

Zawody organizowane we Francji przez rekordzistę świata Renaud Lavillenie stały na bardzo wysokim poziomie. On sam - z powodu kontuzji - w tym roku nie startował.

 

Lisek wygrał, gdyż poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,93 pokonał w drugiej próbie, a Kendricks w trzeciej. Obaj przewodzą od dziś listom światowym. Do tej pory najwyżej w tym sezonie skakał 19-letni Szwed Armand Duplantis - 5,92.

 

Polak skacząc na 6,03 atakował swój własny rekord kraju, który od 2017 roku wynosi 6 metrów. Wynik 5,93 jest jego trzecim w karierze.

 

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zajął czwarte miejsce, wyrównując swój najlepszy wynik w sezonie 5,80. Obaj Polacy będą jednymi z faworytów halowych mistrzostw Europy w Glasgow (1-3 marca). Finał tej konkurencji zaplanowany jest na sobotę 2 marca. Lisek, którego trenuje Marcin Szczepański, będzie w Szkocji bronił tytułu wywalczonego dwa lata temu w Belgradzie. W stolicy Serbii Wojciechowski był wówczas trzeci.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze