Kolejny siatkarz z Kuby chce zagrać dla innej reprezentacji

Siatkówka
Kolejny siatkarz z Kuby chce zagrać dla innej reprezentacji
fot. PAP

Wniosek o zmianę obywatelstwa sportowego złożył w FIVB rosyjski siatkarz kubańskiego pochodzenia Oreol Camejo. 32-letni przyjmujący marzy o występach w reprezentacji Rosji.

Siatkarz od 2017 roku reprezentuje barwy klubu Zenit Petersburg. Wcześniej grał m.in. w Brazylii, Korei Południowej, Chinach, a także w innym rosyjskim klubie – Lokomotiwie Nowosybirsk (2013–15). W czerwcu 2018 roku otrzymał rosyjskie obywatelstwo.

 

– Camejo złożył wniosek o zmianę obywatelstwa sportowego, my również złożyliśmy dokumenty – z naszej strony. Kwestia ta zostanie rozpatrzona przez Radę Administracyjną FIVB w marcu – powiedział sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej Aleksander Jaremenko.

 

Sam zawodnik nie ukrywa, że chciałby powalczyć o miejsce w reprezentacji Rosji. A i Rosjanie (m.in. były selekcjoner Siergiej Szlapnikow – obecnie szef długoterminowego programu szkoleniowego kadry narodowej) są przekonani, że taki zawodnik może przynieść sporo korzyści ich drużynie.

 

– Reprezentacja Rosji jest jedną z najsilniejszych na świecie, występować w niej to jest powód do dumy dla sportowca. Po zakończeniu procedury zmiany obywatelstwa sportowego, będę mógł zagrać w rosyjskiej reprezentacji. Jeśli trenerzy będą mną zainteresowani, z przyjemnością w niej wystąpię – powiedział Camejo.

 

Camejo może więc zostać kolejnym kubańskim siatkarzem, który zagra dla innej reprezentacji. Przed nim zdecydowali się na to m.in. Osmany Juantorena (od 2015 roku reprezentant Włoch), Wilfredo Leon (w 2019 roku będzie mógł zagrać dla Polski) oraz Joandry Leal (w 2019 ma zadebiutować w reprezentacji Brazylii).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie