UFC: Spadek Błachowicza w rankingu

Sporty walki

Jan Błachowicz (23-8, 5 KO, 9 SUB) zanotował nieznaczny spadek w najnowszym rankingu kategorii półciężkiej organizacji UFC. Polak przed galą w Pradze notowany był na czwartej pozycji, a po porażce z Thiago Santosem (21-6, 15 KO, 1 SUB) wylądował na piątej lokacie. Brazylijski rywal Polaka aktualnie zajmuje miejsce tuż przed naszym reprezentantem.

Podczas gali UFC Fight Night w Pradze wystąpiło dwóch polskich reprezentantów. Michał Oleksiejczuk pokonał w niespełna sto sekund doświadczonego Giana Villante, a Jan Błachowicz przegrał przez techniczny nokaut w rundzie trzeciej z Thiago Santosem. Zwycięstwo mogło znacznie przybliżyć "Cieszyńskiego Księcia" do walki mistrzowskiej organizacji i zapewnić awans w rankingu. Przegrana walka z kolei przyniosła spadek, ale nieznaczny.

 

Przed weekendem Błachowicz notowany był na czwartej pozycji, a w najnowszej aktualizacji zajmuje piątą lokatę (wspólnie z Volkanem Oezdemirem). Miejsce 36-latka w zestawieniu zajął nie kto inny jak jego ostatni rywal - Santos.

 

 

Największy awans po gali w Czechach zanotował Petr Yan. Rosjanin po wypunktowaniu wyżej sklasyfikowanego Johna Dodsona wskoczył z miejsca 14. na 8. pozycję.

 

 

 

W oficjalnych rankingach możemy liczyć na obecność również innych naszych reprezentantów.

 

Kategoria słomkowa - 2. Joanna Jędrzejczyk, 6. Karolina Kowalkiewicz
Kategoria musza - 4. Joanna Jędrzejczyk
Kategoria ciężka - 10. Marcin Tybura

 

W załączonym materiale wideo skróty walk Jana Błachowicza, Michała Oleksiejczuka oraz Petra Yana z UFC Fight Night w Pradze.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze