Winiarski obejmie drużynę PlusLigi?

Siatkówka
Winiarski obejmie drużynę PlusLigi?
fot. Cyfrasport

Po zakończeniu tego sezonu rozgrywek PlusLigi trener siatkarzy Trefla Andrea Anastasi ma przejąć ONICO Warszawa. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, jego następcą w Treflu zostanie były reprezentant Polski i asystent Roberto Piazzy w PGE Skrze Bełchatów Michał Winiarski.

Anastasi został trenerem Trefla w 2014 roku i w debiutanckim sezonie wywalczył z nim wicemistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. Po to drugie trofeum sięgnął z tą drużyną także w minionych rozgrywkach, zdobył z nią ponadto brązowy medal.

 

W tym sezonie gdańszczanie awansowali co prawda do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale obecnie plasują się w PlusLidze na 10. pozycji i mają niewielkie szanse, aby zająć miejsce w czołowej szóstce, która gwarantuje walkę o medale.

 

Po zakończeniu tego sezonu 58-letni włoski szkoleniowiec, o czym wcześniej informowały już media, ma zastąpić w ONICO Warszawa innego byłego trenera reprezentacji Polski Stephane’a Antigę. Prezesem stołecznego klubu jest były podopieczny Anastasiego w ekipie biało-czerwonych jak i w Treflu Piotr Gacek.

 

Według źródeł zbliżonych do klubu, następcą Włocha powinien w Treflu zostać Michał Winiarski. 35-letni były reprezentant Polski, mistrz z 2014 i wicemistrz świata z 2006 roku, triumfator Ligi Mistrzów oraz wielokrotny medalista krajowych rozgrywek, jest obecnie asystentem Piazzy w ekipie mistrzów Polski z Bełchatowa.

 

Dla Winiarskiego, który w 2017 roku zakończył karierę, będzie to pierwsza samodzielna praca w roli szkoleniowca.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA PLUSLIGI

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie