UAE Tour: Bennett wygrał ostatni etap, Roglic cały wyścig

Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował w kolarskim wyścigu Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaliczanym do cyklu World Tour. Ostatni etap, ze startem i metą w Dubaju, wygrał po sprinterskim finiszu Irlandczyk Sam Bennett (Bora-Hansgrohe). Wyniki sobotniego etapu nie miały wpływu na końcowe rozstrzygnięcia.

Tuż za Bennettem uplasowali się Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Emirates) i Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal). Najlepszy z Polaków - Michał Kwiatkowski (Sky) - był 48. Łukasz Owsian (CCC) został sklasyfikowany na 57. miejscu, a Michał Gołaś (Sky) na 85.

Roglic, który w sobotę był 26., w klasyfikacji generalnej miał 31 sekund przewagi nad Hiszpanem Alejandro Valverde (Movistar) i 44 nad Francuzem Davidem Gaudu (Groupama-FDJ). Najlepszy z Polaków - Michał Kwiatkowski (Sky) - zakończył zmagania na 10. pozycji. Owsian (CCC) był 45., a Gołaś (Sky) 81.