PlusLiga: Siatkarze Indykpolu AZS wygrali w Lubinie

W meczu kończącym 23. kolejkę PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3. Gospodarze pewnie wygrali pierwszą partię, ale w trzech kolejnych górą byli podopieczni trenera Michała Gogola.

Olsztynianie byli drużyną wyżej notowaną w tabeli i rozpoczęli to spotkanie efektownie – asem serwisowym Jana Hadravy. Mimo to, w środkowej części seta, od stanu 12:12 to gospodarze przejęli inicjatywę. Przewagę dała im seria skutecznych ataków Igora Grobelnego (15:12). Ważnym elementem był również blok, lubinianie uzyskali aż pięć punktów w tym elemencie. W końcówce kontrolowali sytuację, a seta zakończył skuteczny atak Jakuba Ziobrowskiego (25:19).

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze Indykpolu AZS (1:5). Gospodarze szybko odrobili straty (6:6) i gra na pewien czas się wyrównała, ale w środkowej części seta znów zaczęli przeważać olsztynianie. Skutecznie w ich szeregach prezentował się Robbert Andringa, który ustalił wynik tej odsłony na 22:25.

Set numer trzy przebiegał już pod znakiem wyraźnej przewagi olsztynian. Dobra postawa Hadravy i rezerwowego Siergieja Kapelusa pozwoliła zbudować wyraźną przewagę (5:8, 10:14, 14:21). Atak Kapelusa dał im piłkę setową przy stanie 17:24, i choć gospodarze obronili się w trzech kolejnych akcjach, Hadrava zdołał w końcu zamknąć tę partię (20:25).

Czwarta odsłona długo przebiegała po myśli gospodarzy (9:5, 13:10, 16:13). Olsztynianie przeczekali okres dobrej gry miejscowych i w końcówce całkowicie przejęli inicjatywę. Od stanu 19:16 wygrali pięć kolejnych akcji, w czym pomogły im błędy własne rywali (19:21). Potem dołożyli jeszcze trzy. Po dwóch atakach Hadravy i bloku Luxa goście mieli piłkę meczową (20:24). Grobelny odpowiedział skutecznym atakiem, ale zepsuta zagrywka Mariusza Marcyniaka zakończyła to spotkanie (21:25).

Najwięcej punktów: Igor Grobelny (18), Jakub Ziobrowski (12), Luke Smith (11) – Cuprum; Jan Hadrava (24) – Indykpol AZS. MVP: Paweł Woicki

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:19, 22:25, 20:25, 21:25)

Cuprum: Igor Grobelny, Mariusz Marcyniak, Jakub Ziobrowski, Luke Smith, Przemysław Smoliński, Maciej Gorzkiewicz – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Adrian Patucha, Jakub Wachnik, Kert Toobal, Damian Boruch, Bartłomiej Zawalski.
Indykpol AZS: Jan Hadrava, Marcel Lux, Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki, Robbert Andringa, Mateusz Poręba – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Kończok, Radosław Gil, Marcin Wika, Serhiy Kapelus.

Wyniki pozostałych meczów 23. kolejki PlusLigi:

2019-03-01: GKS Katowice – MKS Będzin 3:2 (25:20, 18:25, 25:15, 19:25, 15:6)
2019-03-02: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 25:21, 20:25, 21:25, 10:15)
2019-03-02: ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)
2019-03-02: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)
2019-03-03: Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:22, 19:25, 21:25, 16:25)

Pauzuje: Chemik Bydgoszcz.