MŚ w short tracku: Maliszewska odpadła w ćwierćfinale na 500 m

Mistrzyni Europy i triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale mistrzostw świata w short tracku na dystansie 500 m. W swoim biegu w Sofii zajęła trzecie miejsce, za Brytyjką Elise Christie i Holenderką Suzanne Schulting.

Maliszewska uzyskała czas 43,776, a jej rywalki - odpowiednio - 43,638 i 43,700.

Z każdego z czterech biegów awans wywalczyły po dwie łyżwiarki, zaś kolejne dwie zakwalifikowały się z trzecich pozycji z najlepszymi rezultatami. Tymi zawodniczkami były Holenderka Rianne de Vries 43,546 i Chinka Zang Yize 43,627.

W półfinale wystąpią m.in. zaliczane do grona faworytek Holenderka Lara van Ruijven i Włoszka Martina Valcepina. Największą niespodzianką jest brak w tym gronie Maliszewskiej.

Przed rokiem łyżwiarka Juvenii Białystok zdobyła srebro MŚ na 500 m, przegrywając w Montrealu tylko z reprezentantką Korei Południowej Choi Ming Yeong. To był pierwszy medal w historii startów biało-czerwonych w imprezie tej rangi.

W tym sezonie Maliszewska rewelacyjnie spisywała się na koronnym dystansie. Odniosła dwa zwycięstwa w cyklu PŚ - w Calgary i Salt Lake City, drugie miejsce zajęła w Turynie, a trzecie w Ałmatach i Dreźnie. Polka triumfowała w klasyfikacji generalnej cyklu na 500 m, co wcześniej nie udało się nikomu z biało-czerwonych na krótkim torze.

Oprócz Maliszewskiej, w MŚ w Sofii startowali - bez powodzenia - Nikola Mazur i Mateusz Krzemiński.