Eredivisie: PSV Eindhoven powiększyło przewagę nad Ajaksem Amsterdam

Walka o mistrzostwo Holandii trwa w najlepsze. Po 26. kolejce Eredivisie PSV Eindhoven powiększyło przewagę nad Ajaksem Amsterdam do pięciu punktów. Pierwsi pokonali VVV Venlo 1:0, drudzy przegrali z AZ Alkmaar 0:1.

Piłkarze VVV Venlo wyszli na boisko, mając w pamięci porażkę, jakiej doznali w październiku ubiegłego roku. Na Philips Stadion stracili cztery gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wówczas Hirving Lozano. Jak się okazało, to właśnie on przesądził o wyniku niedzielnej konfrontacji.

Gracze PSV Eindhoven długo nie mogli znaleźć sposobu, by skutecznie sforsować obronę niżej notowanych rywali. Kibice czekali na gola aż do 86. minuty. Wtedy na strzał tuż zza pola karnego zdecydował się Lozano i piłka wpadła do siatki. Dla podopiecznych Marka van Bommela było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Na czterech wygranych zakończyła się seria Ajaksu Amsterdam, który przegrał na wyjeździe z AZ Alkmaar. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 56. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, gola strzelił Guus Til.

Nie był to jedyny cios dla gości. W 23. minucie boisko opuścił jeden z liderów Ajaksu Amsterdam Hakim Ziyech. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.

VVV Venlo – PSV Eindhoven 0:1 (0:0)

Bramka: Hirving Lozano 86

AZ Alkmaar – Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)

Bramka: Guus Til 56