LSK: Ambitny #Volley postawił się Developresowi

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wygrały 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:20) z ekipą #Volley Wrocław w ostatnim meczu fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie postawiły wyżej notowanym podopiecznym Lorenzo Micellego trudne warunki.

Zarówno dla siatkarek Developresu, jak i #Volleya było to starcie "o nic". Rzeszowianki, podobnie jak Chemik Police, zapewniły sobie wcześniej bezpośredni awans do półfinału play-off Ligi Siatkówki Kobiet. Trener Lorenzo Micelli zdecydował się więc na kilka roszad w wyjściowym składzie swojego zespołu. Po poniedziałkowym zwycięstwie 3:1 DPD Legionovii nad ekipą BKS Profi Credit Bielsko-Biała, dla wrocławianek stało się jasne, że będą musiały zmierzyć się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o to, która z drużyn uniknie barażu z pierwszoligowcem.

Mecz rozpoczęła bardzo długa akcja pełna efektownych obron. Sprytną kiwką z lewego skrzydła zakończyła ją Michaela Mlejnkova. Obraz gry wbrew oczekiwaniom był bardzo wyrównany. Mimo, że przyjezdne prowadziły 8:5 wrocławianki nie dawały za wygraną i zdołały odrobić straty. W końcówce zanotowały kapitalną serię pięciu punktów, która dała im piłkę setową. Swoją szansę wykorzystała Magdalena Soter i zakończyła seta.

Po zmianie stron #Volley szybko wyszedł na prowadzenie (3:1, 7:4). Szkoleniowiec Developresu postanowił więc wprowadzić na boisko kilka podstawowych zawodniczek. W grze zameldowały się Kinga Hatala, Agnieszka Rabka i Katarzyna Żabińska. Zmiany zupełnie odmieniły obraz gry ekipy gości, a to z kolei okazało się gwarancją zwycięstwa (25:19).

Po powrocie filarów rzeszowskiego zespołu trudno było spodziewać się tak zaciętego widowiska. Gospodynie grały bardzo ambitnie i momentami wydawało się, że to one wyjdą zwycięsko z drugiej odsłony. Przy stanie 23:23 na zagrywce pojawiła się Maja Tokarska i kapitalnymi zagraniami pozbawiła wrocławianki marzeń o kolejnym wygranym secie.

W czwartej partii rzeszowianki mogły prowadzić spokojnie grę. Prowadziły już dwoma punktami, lecz w środkowej fazie seta pozwoliły gospodyniom zniwelować przewagę do minimum, a potem wyjść na prowadzenie. W końcówce jednak sytuacja ponownie się odwróciła i to wiceliderki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:20.

#Volley Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 20:25)

#Volley: Natalia Gajewska, Natalia Murek, Anna Łozowska, Aleksandra Rasińska, Monika Potokar, Magdalena Soter, Magdalena Kuziak (L) oraz Karolina Piśla, Aleksandra Gancarz, Weronika Wołodko, Roksana Irzemska

Developres: Eva Yaneva, Magdalena Hawryła, Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Agata Sawicka (L) oraz Maja Tokarska, Katarzyna Żabińska, Jelena Blagojević, Agnieszka Rabka, Kinga Hatala, Dorota Medyńska (L)

MVP: Agnieszka Rabka