Borek: Brzęczek myśli o Błaszczykowskim w pierwszym składzie

Piłka nożna

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. W najbliższy czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się w Wiedniu z Austriakami. Na miejscu są już nasi dziennikarze Mateusz Borek i Roman Kołtoń. Według pierwszego z nich, selekcjoner Jerzy Brzęczek myśli o wystawieniu w pierwszym składzie Jakuba Błaszczykowskiego.

Byłemu kapitanowi reprezentacji Polski dobrze zrobiły przenosiny z VfL Wolfsburg do Wisły Kraków. Powrót na Reymonta wyzwolił u Błaszczykowskiego nowe pokłady energii. Piłkarz "Białej Gwiazdy" zaczął regularnie grać, a występy puentuje bramkami oraz asystami.

 

- Doceniam co zrobił Jakub Błaszczykowski. Na pewno jest w wyższej dyspozycji niż kilka tygodni temu. Widzę, że moje wypowiedzi wyciąga się i cytuje w gazetach i Internecie. "Błaszczykowski nie oszuka czasu" - tylko nikt nie dokańczał tego co oznajmiłem. Powiedziałem - żaden piłkarz na świecie nie oszukał jeszcze czasu, żeby w ciągu kilku tygodni nadrobić na przykład blisko dwa lata na trybunach czy na ławce rezerwowych. - tłumaczył Borek. Po chwili dodał. -  Miałem na myśli coś innego. Dla starszego zawodnika ważny jest regularny trening i gra. Jeśli nie ma takiej możliwości to potrzebuje tyle samo czasu na dojście do pełnej dyspozycji, co spędził na ławce rezerwowych lub trybunach. - powiedział.

 

Dobra forma 105-krotnego reprezentanta Polski oznacza, że jego notowania do gry w wyjściowej "jedenastce" są znacznie wyższe niż jeszcze w meczach Ligi Narodów. - Jerzy Brzęczek myśli o Błaszczykowskim w wyjściowym składzie lub jako o zawodniku, który w każdym momencie może wejść na boisko. To piłkarz, który jest w stanie dać mocny impuls ofensywny albo wejść w trudnej sytuacji i utrzymać piłkę. Potrafi też zagrać pod faul. Wydaję mi się, że pomocnik Wisły Kraków może przydać się selekcjonerowi również zadaniowo - zakończył.

 

Transmisja meczu Austria - Polska w czwartek o godz. 20:35 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia o godz. 18:00.

 

WYNIKI I TERMINARZ EL. ME 2020

Mateusz Borek z Wiednia, PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze