Powtórki wielkiego triumfu Hurkacza w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport Extra

Hubert Hurkacz znów zachwycił! W II rundzie turnieju ATP w Miami wyeliminował czwartą rakietę świata, Austriaka Dominica Thiema. Powtórki meczu w Polsacie Sport od godz. 8.00 oraz w Polsacie Sport Extra od godz. 11.00.

Mecz trwał godzinę i 17 minut. Hubert Hurkacz zajmujący obecnie 54. lokatę  w rankingu ATP) rozprawił się w zaledwie dwóch setach 6:4, 6:4 z zajmującym czwarte miejsce w klasyfikacji ATP Dominikiem Thiemem. Przypomnijmy, że Austriak przyleciał do Miami opromieniony zwycięstwem nad Rogerem Federerem w finałowym pojedynku turnieju Masters 1000 w Indian Wells.

W tym samym turnieju 22-letni Polak sensacyjnie dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ Federerowi 4:6, 4:6. W takim samym pod względem rangi turnieju w Miami, po wygraniu w I rundzie z Włochem Berettinim (nr. 52) 6:4, 6:3, w drugiej trafił na Thiema, który w swej karierze ma już na koncie 12 zwycięstw w turniejach ATP.

Hurkacz już na początku, serwując przegrał pierwszego gema i zaraz w drugim odrobił stratę, a w przy stanie 5:4 powtórnie przełamał serwującego rywala. Austriak grał momentami bardzo dobrze, ale... Polak był jeszcze lepszy, bardziej skoncentrowany, precyzyjny zarówno w grze z głębi pola, jak i w brawurowych dojściach do siatki.

Na początku drugiego seta Thiem prowadził już 3:1 i 4:2, ale nasz rodak wygrał trzy kolejne gemy! Przy stanie 4:5 Thiem nie wytrzymał presji, przegrał kolejne trzy serwisy. Mający aż trzy break-pointy Hurkacz nie wypuścił okazji z rąk!

W III rundzie rywalem Huberta będzie rewelacyjnie radzący sobie w tym roku 18-letni Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime, sklasyfikowany na 57 pozycji w rankingu ATP, który jednak nie odniósł jeszcze tak tak spektakularnych zwycięstw jak nasz reprezentant.

Powtórki meczu Hubert Hurkacz - Dominic Thiem w Polsacie Sport o godz. 8.00 oraz w Polsacie Sport Extra o godz. 11.00.