Santilli: Wszystko zaczyna się od początku

Siatkówka
Santilli: Wszystko zaczyna się od początku
fot. Cyfrasport

- To, co się wydarzyło w sezonie zasadniczym, nie ma już żadnego znaczenia. W play off wszystko zaczyna się od początku – powiedział PAP trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli przed meczami ze Skrą Bełchatów.

W tym sezonie oba spotkania z bełchatowianami wygrał śląski zespół po 3:1.

 

Pierwszą cześć rozgrywek Jastrzębski Węgiel skończył na trzecim miejscu, Skra – na szóstym.

 

- To już historia. Te zwycięstwa, miejsca w tabeli, nic nie znaczą w play off. Teraz liczy się jak najlepsze przygotowanie do środowego spotkania i zwycięstwo. Tylko o tym myślimy, tylko na tym się skupiamy – dodał Włoch pracujący w klubie od grudnia, kiedy zastąpił swojego rodaka Ferdinando De Giorgi.

 

Santilli przeniósł się na Śląsk z Indykpolu AZS Olsztyn. Pracował w Jastrzębiu–Zdroju w latach 2007-10. Pod jego kierunkiem jastrzębianie z roku na rok zajmowali coraz wyższe miejsca w ekstraklasie. Na koniec współpracy wywalczyli srebrny medal i pierwszy w historii klubu Puchar Polski, a Włoch przeniósł się do rosyjskiej Iskry Odincowo.

 

W ostatnich meczach sezonu zasadniczego z powodu kontuzji mięśnia nogi nie grał francuski reprezentacyjny przyjmujący Julien Lyneel.

 

- Jego drobne problemy zdrowotne minęły. Na najbliższe spotkania będzie gotowy w stu procentach – ocenił trener.

 

Przyznał, że nie rozumie obowiązującego obecnie w PlusLidze systemu play off (dwa pierwsze zespoły czekają na półfinałowych rywali wyłonionych spośród pozostałej czwórki).

 

- Nie widzę w tej formule sensu. Według mnie ośmiozespołowy play off jest ciekawszy, zwiększa też atrakcyjność sezonu zasadniczego. Wydaje mi się, że warto przemyśleć rozszerzenie rywalizacji. Obecny system wykluczył z niej na przykład GKS Katowice i Asseco Resovię Rzeszów – wyjaśnił Santilli.

 

Zaznaczył, że czuje się w Jastrzębskim Węglu szczęśliwy.

 

- To odpowiedzialny, dobrze zorganizowany klub. Oczywiście codziennie pracujemy nad stworzeniem zawodnikom takich warunków, by dawali z siebie na boisku wszystko, co mogą. Czasem szczęście płynie z pracy, którą się kocha, czasem – z wyników, jakie się dzięki tej pracy osiąga – podsumował Włoch.

 

Pierwszy mecz play off w Jastrzębiu zostanie rozegrany w środę o godz. 17.30, kolejny w Bełchatowie w sobotę o 14.45, a ewentualny trzeci – w jastrzębskiej hali 7 kwietnia o 17.30.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze