NHL: Capitals oficjalnie w play off

Broniący tytułu hokeiści Washington Capitals oficjalnie już zapewnili sobie awans do play off ligi NHL. W czwartek wygrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 3:2, w dorobku mają 100 punktów i prowadzą w tabeli Metropolitan Division.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w sezonie 2017/2018 dwukrotnie przegrywali z Hurricanes. Decydującą bramkę dla stołecznej drużyny strzelił Nic Dowd w 56. minucie.

Capitals piąty raz z rzędu osiągnęli granicę 100 punktów. Miejsce w play off zapewnili sobie 11-krotnie w ostatnich 12 latach.

Trzy "oczka" mniej zgromadzili ich rywale z dywizji New York Islanders. W czwartkowym spotkaniu "Wyspiarze" pokonali Winnipeg Jets 5:4, mimo że przegrywali 0:2, 1:3, 2:4. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 59. minucie, kiedy przy stanie 3:4, Islanders zdobyli dwa gole w odstępie 33 sekund. Autorami trafień byli Casey Cizikas i Jordan Eberle.

W Edmonton zespół Oilers prowadził 2:0 z Dallas Stars, by ostatecznie ulec 2:3 (po karnych). Pierwszego gola dla "Nafciarzy" strzelił Leon Draisaitl w 5. minucie. 23-latek z Kolonii został pierwszym niemieckim hokeistą, który w sezonie przekroczył granicę 100 punktów (47 bramek + 54 asysty).