UFC w Las Vegas: Błachowicz potwierdził wielki pojedynek z byłym mistrzem!

Sporty walki

Już 6 lipca Jan Błachowicz (23-8, 5 KO, 9 SUB) zmierzy się w hitowym starciu z byłym mistrzem UFC Lukiem Rockholdem (16-4, 6 KO, 8 SUB)! Po porażce z Thiago Santosem polski wojownik będzie miał szansę się odbudować na gali UFC 239 w Las Vegas. W niedzielę potwierdził informację!

O potencjalnej walce Błachowicza ze zmieniającym kategorię wagową Rockholdem mówiło się już kilkanaście dni temu, jednak w niedzielę wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia. Polak zrobił to w dość oryginalny sposób, zamieszczając krótkie nagranie podczas treningu w lesie.
 
- Kontrakt na walkę podpisany - zakomunikował Błachowicz.
 

 
Dla 36-letniego Polaka będzie to doskonała okazja do rehabilitacji po porażce z Santosem w Pradze. Dał się wówczas zaskoczyć Brazylijczykowi w trzeciej rundzie i oddalił się w ten sposób od walki o pas wagi półciężkiej.
 
Jego rywalem na UFC 239 w Las Vegas ma być Rockhold, który w 2015 roku zdobył pas wagi średniej. Wygrał wówczas z Chrisem Weidmanem, jednak stracił go już pół roku później - z Michaelem Bispingiem. Amerykanin to jedna z gwiazd organizacji, dla której stoczył dziewięć pojedynków i wygrał sześć z nich. Mierzył się między innymi z Yoelem Romero, Lyoto Machidą czy Vitorem Belfortem.
 
Przyszła pora, aby 34-latek spróbował swoich sił w dywizji półciężkiej - ten manewr zapowiadany był już od dłuższego czasu. Debiut z Aleksandrem Gustafssonem planowany był już zeszłego lata, jednak walka nie doszła do skutku ze względu na kłopoty z kontuzjowaną nogą Amerykanina.
 
Na hitowej gali w Las Vegas prawdopodobnie zobaczymy między innymi fascynująco zapowiadające się pojedynki Bena Askrena z Jorge Masvidalem, Jona Jonesa z Thiago Santosem, Francisa Ngannou z Juniorem dos Santosem oraz Holly Holm z Amandą Nunes.
 
Wypowiedź Błachowicza na temat Rockholda w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie