Eredivisie: Pewne zwycięstwo Ajaksu Amsterdam. 100. gol Huntelaara

W 28. kolejce Eredivisie Ajax Amsterdam rozbił na wyjeździe walczące o utrzymanie FC Emmen 5:2. Na listę strzelców wpisał się między innymi Klaas-Jan Huntelaar, dla którego był to setny gol w lidze w barwach tego klubu.

Kiedy spotykają się dwa takie zespoły, faworyt może być tylko jeden... Jeszcze przed przerwą bramkarz gospodarzy dwa razy wyciągał piłkę z siatki. Bramki zdobyli Donny van de Beek i Daley Blind.

Kiedy na zegarze wybiła 60. minuta, było już 5:0 dla gości. Dwa gole strzelił David Neres, jedną bramkę dołożył Huntelaar. Dla byłego reprezentanta Holandii było to setne trafienie w Eredivisie w barwach Ajaksu Amsterdam. W ten sposób stał się pierwszym piłkarzem od czasów Dennisa Bergkampa (1993 r.), który może się pochwalić takim osiągnięciem.

Wysokie prowadzenie uśpiło przyjezdnych. Najlepszym dowodem na to była samobójcza bramka Nicolasa Tagliafico. Argentyńczyk zagrał w kierunku własnej bramki... akurat tam, gdzie nie było Andre Onany. W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Jafar Arias.

Ajax Amsterdam został nowym liderem Eredisivie. Przynajmniej do czwartku. Wtedy odbędzie się mecz PSV Eindhoven - PEC Zwolle.

FC Emmen - Ajax Amsterdam 2:5 (0:2)
Bramki: Nicolas Tagliafico 63 (s), Jafar Arias 87 - Donny van de Beek 9, Daley Blond 43, David Neres 51, 60, Klaas-Jan Huntelaar 53