Obie ekipy dzielą w tabeli cztery lokaty oraz taka sama liczba punktów. Wyżej, bo na piątym miejscu plasuje się ekipa z Bielska-Białej, która uchodzi za faworyta tego starcia. O zwycięstwo będzie im jednak bardzo trudno, gdyż tyszanie nie przegrali czterech kolejnych meczów i chcą kontynuować tę passę.

 

W poprzedniej kolejce zarówno "Górale", jak i "Tyscy" wygrali swoje spotkania. Gospodarze niedzielnej potyczki pokonali przed własną publicznością Puszczę Niepołomice (3:1). Natomiast GKS również na własnym terenie, odprawił z kwitkiem Bytovię Bytów (1:0). Jedni, jak i drudzy liczą, że pozostaną na zwycięskiej ścieżce.

 

Jesienny mecz w Fortuna 1 Lidze między tymi zespołami zakończył się podziałem punktów (2:2). Zawodnicy spod Klimczoka zaliczyli wówczas niezwykle udaną pierwszą połowę zwieńczoną bramkami „do szatni" Michała Rzuchowskiego oraz Kacpra Kostorza. Jednak przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Brede została w drugiej połowie roztrwoniona. Na trafienia "Górali" odpowiedzieli Łukasz Grzeszczyk i Hubert Adamczyk. Ponadto piłki meczowej w postaci rzutu karnego nie wykorzystał Guga Palawandiszwili, który pomylił się w 86. minucie.

 

Historia rywalizacji Podbeskidzia z GKS-em jest jak na razie bardzo krótko. Niedzielni rywale grali przeciwko sobie dotychczas zaledwie pięć razy. Aż czterokrotnie padł remis, a raz górą byli piłkarze z Bielska-Białej. Bilans bramkowy także minimalnie przemawia na ich korzyść (9-8).

 

Transmisja meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 17:30.

 

TABELA I WYNIKI FORTUNA 1 LIGI