PlusLiga: Fenomenalna obrona Malinowskiego! Siatkarz Zawiercia zanurkował po piłkę

Jeżeli ktoś zastanawia się w czym tkwi tegoroczny sukces Aluron Virtu Warty Zawiercie, to jednym z czynników jest z pewnością determinacja i walka do samego końca. Kolejny raz podopieczni Marka Lebedewa udowodnili to w półfinałowej rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Bohaterem w końcówce trzeciego seta okazał się Mateusz Malinowski, który znakomicie zaprezentował się w obronie. Siatkarz przyjezdnych rozpaczliwie pobiegł w stronę ławki rezerwowej i "zanurkował" po piłkę. Dzięki temu jego koledzy mogli wyprowadzić kontrę na wagę zdobycia punktu. To o tyle istotne, że zawiercianie chwilę później wygrali tego seta i objęli prowadzenie w meczu 2:1, ku konsternacji kibiców ZAKSY.

Popis w defensywie Malinowskiego jest godny podziwu. Taką interwencją nie pogardziliby najlepsi libero na świecie.