Liga Mistrzów: Gol biodrem na wagę awansu Tottenhamu. Ale czy była ręka Llorente? (WIDEO)

Fernando Llorente strzelił gola na 4:3 w 73. minucie meczu Manchester City - Tottenham w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Piłka została skierowana do bramki biodrem, ale pytanie czy po drodze Hiszpan nie dotknął jeszcze futbolówki ręką. Sędzia Cuneyt Cakir gola uznał po analizie VAR, ale wątpliwości pozostały...

Od 59. minuty wirtualnie w półfinale Ligi Mistrzów byli piłkarze City, którzy prowadzili 4:2 po golu Sergio Aguero. Gości z Londynu podnieśli jednak rękawicę i odpowiedzieli w 73. minucie. Właśnie wtedy rzut rożny wykonywał Kieran Trippier.

Obrońca Kogutów dośrodkował w kierunku Llorente i hiszpański piłkarz w ekwilibrystyczny sposób skierował piłkę do bramki. Powtórki pokazały, że futbolówka na koniec odbiła się od biodra Llorente i wtedy wpadła do siatki. Pozostawało pytanie, czy hiszpański snajper wcześniej dotknął piłki ręką...

Cuneyt Cakir i telewidzowie długo przyglądali się powtórkom zdarzenia w polu karnym City, ale wątpliwości było coraz więcej. Ostatecznie turecki sędzia gola uznał i znowu w półfinale byli londyńczycy.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.