Diego Costa odmówił wyjścia na trening Atletico

Piłka nożna
Diego Costa odmówił wyjścia na trening Atletico
fot. PAP

Napastnik Atletico Madryt Diego Costa, który tydzień temu został zawieszony na osiem meczów hiszpańskiej ekstraklasy za obrażanie sędziego, w czwartek odmówił uczestniczenia w treningu po tym, gdy dowiedział się, że klub ma go dodatkowo ukarać.

Costa został zawieszony przez hiszpańską federację na osiem meczów, co oznacza, że nie wystąpi już w tym sezonie. Była to kara za słowne obrażenie sędziego i złapanie go za rękę w spotkaniu z Barceloną, przegranym przez stołeczny zespół 0:2.

 

Napastnik reprezentacji Hiszpanii - za użycie obraźliwych słów - został usunięty z boiska przez sędziego Jesusa Gila Manzano już w 28. minucie. Chwilę później złapał jeszcze arbitra za rękę.

 

W uzasadnieniu decyzji o zawieszeniu napisano, że cztery mecze zawieszenia to kara za naruszenie art. 94 regulaminu ligi (używanie obraźliwych słów wobec arbitra), a kolejne cztery - za naruszenie art. 96, który odnosi się do stosowania lekkiej przemocy wobec sędziów.

 

Dodatkowo piłkarz musi zapłacić 6 tys. euro kary, a jego klub - 2,8 tys. euro. Ukarani mają 10 dni na złożenie odwołania.

 

"Zachowanie Costy nie jest w porządku, robi takie rzeczy, że wszyscy na tym cierpimy" - powiedział dyrektor generalny Atletico, Clemente Villaverde. "Jego zachowanie jest naganne, szkodzi klubowi" - zaznaczył trener Diego Simeone. Szkoleniowiec dodał jednak, że "nie ocenia graczy za jeden incydent, ocenia ich za całokształt i jest dużo więcej rzeczy pozytywnych niż negatywnych u Diego".

 

Po 32. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Atletico jest drugie w tabeli (65 pkt), ze stratą dziewięciu punktów do Barcelony.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze