El. ME 2020: McLeish nie jest już trenerem Szkotów. Trudne zadanie następcy

Piłka nożna
El. ME 2020: McLeish nie jest już trenerem Szkotów. Trudne zadanie następcy
fot. PAP/EPA

Alex McLeish został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Szkocji - poinformowała tamtejsza federacja. Decyzja została podjęta niespełna miesiąc po rozczarowującym starcie drużyny w eliminacjach Euro 2020. 60-letni szkoleniowiec, a w przeszłości znany piłkarz reprezentacji Szkocji, prowadził narodowy zespół od lutego 2018 roku, gdy zastąpił Gordona Strachana.

W marcowych spotkaniach grupy I eliminacji Euro 2020 jego podopieczni przegrali na wyjeździe z Kazachstanem 0:3 i wygrali z 2:0 San Marino, klasyfikowanym na ostatnim miejscu w światowym rankingu.

 

Łącznie McLeish prowadził zespół w 12 meczach, odniósł pięć zwycięstw i poniósł siedem porażek.

 

- Decyzja został podjęta dopiero po pełnym rozważeniu przez zarząd, a także po szczerej oraz pełnej szacunku rozmowie między mną i Alexem w tym tygodniu - oświadczył dyrektor wykonawczy szkockiej federacji Ian Maxwell.

 

- Ostatecznie, występy i wyniki jako całość w ciągu roku, a w szczególności sposób porażki w Kazachstanie, nie wskazywały na oczekiwane postępy drużyny, która według nas jest w stanie osiągnąć więcej - dodał.

 

Na razie nie podano nazwiska następcy.

 

WYNIKI I TABELA ELMINACJI MISTRZOSTW EUROPY 2020

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie