Petrasek: Cel został zrealizowany. Brakuje mi słów

Piłka nożna

- Awansujemy na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Bardzo się z tego cieszymy, cel został osiągnięty. Chyba za chwilę będzie mi brakowało słów - powiedział Tomas Petrasek, który z Rakowem Częstochowa wywalczył awans do Lotto Ekstraklasy.

Paweł Ślęzak: To wyjątkowa chwila dla Rakowa Częstochowa, natomiast na pana twarzy widzę ogromny spokój. To dla pana drugi awans, ale chyba nie można go porównać do tego, co było dwa lata temu.

 

Tomas Petrasek: Awansujemy na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Bardzo się z tego cieszymy, cel został osiągnięty. Chyba za chwilę będzie mi brakowało słów.

 

Będzie panu brakowało Fortuna 1 Ligi? Bo ta liga ma swój klimat.

 

Na pewno nie będzie mi jej brakować. Dużo mi ta liga dała, ale teraz jest czas, abym osiągnął coś więcej.

 

Dla pana to był wyjątkowy rok ze względu, że musiał pan sobie radzić z problemami, z którymi nie miał pan wcześniej do czynienia.

 

Jestem mocniejszy jako człowiek. Dodało mi to dużo do charakteru. Pod tym względem jestem na pewno silniejszy i tak samo silniejszy wróciłem na boisko. Mam nadzieję, że to pokazałem, podobnie jak cała drużyna. Cieszę się z tego bardzo.

 

Wrócił do gry także Rafał Figiel, który również miał duże problemy zdrowotne. Teraz wydaje się, że Andrzej Niewulis staje przed trudnym życiowym wyzwaniem i te cenne rady od was dwóch będą potrzebne.

 

Na pewno będziemy się razem trzymać, tak jak na boisku, tak i poza. Rafał Figiel wrócił po ciężkiej chorobie. Nie wątpię, że Andrzej Niewulis wróci też mocniejszy, bo to też jest chłopak z charakterem i cała drużyna będzie go wspierać.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie