Panenka byłby dumny. Francuski piłkarz ośmieszył bramkarza z rzutu karnego (WIDEO)

W czwartek odbył się mecz w rozgrywkach australijskiej A-League, w którym ekipa Brisbane Roar przegrała u siebie z Adelaide United 3:5. Kibice będący na stadionie zapamiętają to spotkanie nie tylko ze względu na wynik końcowy, ale również z powodu świetnego trafienia jednego z zawodników.

Sporo działo się w rywalizacji 27. kolejki A-League. Przedostatni w tabeli Brisbane Roar podejmował przed własną publicznością czwarty w klasyfikacji zespół Adelaide United. Goście już w czwartej minucie objęli prowadzenie, ale na przerwę to gospodarze schodzili z korzystnym wynikiem 2:1.

Po przerwie piłkarze z Adelajdy szybko doprowadzili do remisu, ale dziesięć minut później arbiter podyktował rzut karny dla miejscowych. Do piłki podszedł Eric Bautheac, który w widowiskowy sposób, niczym Antonin Paneka sprzed lat, lekkim strzałem pokonał bramkarza. Futbolówka w anemiczny sposób wturlała się do bramki, ale golkiper nie był w stanie jej sięgnąć.

To jednak nie podcięło skrzydeł przyjezdnym, którzy w końcowych minutach strzelili trzy gole i ostatecznie wygrali 5:3.

Bautheac to 32-letni francuski piłkarz, który grał w takich klubach jak Dijon, Nice oraz Lille.