Liga Mistrzów: Llorente zdradził receptę na Ajax? "To całkiem proste"

Tottenham przegrał z Ajaksem Amsterdam 0:2 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Londyńczycy fragmentami prowadzili grę, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. - Musimy zagrać tak jak na początku drugiej połowy. Byliśmy lepsi od nich. Jeśli zagramy, w taki sposób, możemy stworzyć więcej sytuacji i na pewno zdobyć więcej bramek - zdradził Fernando Llorente w rozmowie z Mateuszem Borkiem.

Mateusz Borek: Jak trudno grało się we wtorkowy wieczór z Ajaksem?

Fernando Llorente: Początek spotkania był trudny. Zaczęli naprawdę dobrze. Potrafili szybko operować piłką, a my staraliśmy się tylko im w tym przeszkadzać. To nigdy nie jest najprzyjemniejsza część naszej pracy. Musimy zdecydowanie poprawić te fragmenty, kiedy nie posiadamy piłki. Drugą część meczu zaczęliśmy już kompletnie inaczej. To już wyglądało dużo lepiej i takich momentów musimy mieć zdecydowanie więcej. Jeśli będziemy grali w taki sposób, stworzymy sobie dużo więcej sytuacji.

Myślę, że na przebieg spotkania wpływ miały dwa czynniki - zmiana systemu gry oraz brak Moussy Sissoko, który niewątpliwie ma duży wpływ na Waszą grę.

Tak, tak, Moussa jest dla nas zawodnikiem niezwykle istotnym. Musimy w drugim spotkaniu zagrać agresywnie, zagrać tak jak graliśmy na początku drugiej połowy...

Miałeś jedną, doskonałą okazję w tym spotkaniu. Jak to wyglądało z Twojej perspektywy?

To nie była wcale łatwa sytuacja. W tym momencie musiałem walczyć o pozycję. Starałem się poruszać jak najszybciej i straciłem piłkę.

Jaka jest więc recepta na pokonanie Ajaksu w rewanżowym spotkaniu i awans do finału?

Nie ma w tym nic skomplikowanego. Musimy zagrać tak jak na początku drugiej połowy. Byliśmy lepsi od nich. Jeśli zagramy, w taki sposób, możemy stworzyć więcej sytuacji i na pewno zdobyć więcej bramek.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.