Finał PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa. Relacja i wynik na żywo

Po dwóch spotkaniach finału PlusLigi ZAKSA prowadzi z ONICO Warszawa 2–0 i zwycięstwem we własnej hali może rozstrzygnąć sprawę złotego medalu w obecnym sezonie. Może jednak siatkarze ze stolicy zdołają przedłużyć losy tej rywalizacji. Relacja na żywo z trzeciego meczu finału PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

Pierwsze spotkanie finału przyniosło emocje i sporo kontrowersji. Po dwóch setach ZAKSA prowadziła 2:0, ale siatkarze ONICO zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim doszło do pamiętnej sytuacji, gdy sędzia Wojciech Maroszek zmienił decyzję związaną z przyjęciem piłki Piotra Łukasika. Goście już cieszyli się ze zwycięstwa, jednak to gospodarze wygrali ostatecznie 17:15.

Mecz numer dwa, który rozegrano 1 maja na Torwarze, nie przyniósł wielkich emocji. Podopieczni Andrei Gardiniego zdołali zamknąć to starcie w trzech odsłonach i objęli prowadzenie 2–0 w finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw.

Przed obiema drużynami mecz numer trzy, w którym kędzierzynianie mogą postawić kropkę nad "i". Trener Gardini przestrzega jednak przed nadmiernym optymizmem.

– Według mnie nie mamy żadnej przewagi w tym momencie. Fakt, prowadzimy w finale 2–0, ale wiele rywalizacji w play-off tak się zaczynało, a potem było 2–2. Takie są play-offy, pełne emocji i za to je lubię. Po dwóch setach powiedziałem dziś zawodnikom, że mecz jest wciąż otwarty. Tak samo jest z całym finałem – przyznał włoski szkoleniowiec ZAKSY.

Relacja na żywo z trzeciego meczu finału PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa na Polsatsport.pl w sobotę 4 maja od godziny 17.30.