Kolejny gol Lewandowskiego. Bayern Monachium pokonał Hannover

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Hannover 96 3:1 i przybliżył się do wywalczenia kolejnego mistrzostwa Niemiec. Wynik otworzył Robert Lewandowski, który jest liderem strzelców Bundesligi z 22 golami na koncie.

W 5. minucie goście niespodziewanie groźnie zaatakowali. Dobre dośrodkowanie z lewej strony strzałem zakończył Genki Haraguchi, ale jego uderzenie było niecelne. Chwilę później w odpowiedzi w pole karne Hannoveru centrował David Alaba, lecz Lewandowski nie zdołał przejąć futbolówki. W 9. minucie doskonałą okazję na otworzenie wyniku meczu zmarnował Kingsley Coman, który z najbliższej odległości dobijał strzał Leona Goretzki i zrobił to bardzo niedokładnie.

Bayern tak naprawdę co chwilę meldował się w polu karnym Hannoveru i gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu. W 11. minucie ponownie nie popisał się Coman, który strzelał głową, ale uderzył prosto w bramkarza. Próbował też Serge Gnabry...

W 27. minucie piłkarze prowadzeni przez Niko Kovaca wreszcie dopięli swego. Dośrodkowanie z prawej strony Joshuy Kimmicha z bliskiej odległości wykorzystał Lewandowski, który strzałem głową pokonał Michaela Essera. Dla kapitana reprezentacji Polski było to trafienie numer 22 w tym sezonie Bundesligi.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, wynik podwyższył Leon Goretzka. Były pomocnik Schalke 04 Gelsenkirchen dokładnym uderzeniem z dystansu zaskoczył Essera, który w tej sytuacji był bez szans. Piłka po uderzeniu reprezentanta Niemiec odbiła się od słupka i Goretzka zanotował ósmego gola w lidze w obecnych rozgrywkach. Chwilę później ten sam piłkarz mógł raz jeszcze wpisać się na listę strzelców, ale jego próbę w ostatniej chwili zablokowali goście. W doliczonym czasie gry 24-latek ponownie znalazł się w świetnej okazji i tym razem strzelił tylko w poprzeczkę.

Tuż po przerwie goście niespodziewanie strzelili kontaktowego gola. Jerome Boateng zagrał piłkę ręką w polu karnym i "jedenastkę" pewnie wykorzystał Jonathas. Brazylijczyk kilka chwil po golu osłabił swoją drużynę i wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Podrażniony Bayern ruszył do ataku i w 56. minucie groźnie strzelał Gnabry, ale raz jeszcze na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia Esser.

W 84. minucie gospodarze strzelili trzeciego gola. Franck Ribery, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, w swoim stylu wykończył akcję łamiąc do środka i pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego próbował jeszcze Arjen Robben, ale jego strzał poleciał wysoko nad bramką i ostatecznie Bayern Monachium pokonał Hannover 96 3:1.

Bayern Monachium - Hannover 96 3:1 (2:0)

Bramki: Robert Lewandowski 27, Leon Goretzka 40, Franck Ribery 84 - Jonathas 51 (k)

Czerwona kartka: Jonathas (55, Hannover 96, za drugą żółtą)

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.