EBL: Dąbrowianie doprowadzili do remisu!

Koszykówka

Rewelacyjny mecz MKS! Dąbrowanie zaskoczyli Stelmet Eneę BC Zielona Góra, wygrali 97:89 i doprowadzili do remisu w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi. Starcie nr 3 w środę od 17:30 w Polsacie Sport.

Zespół trenera Igora Jovovicia rozpoczął spotkanie z dużą energią, a po trafieniach Gabe’a DeVoe oraz Michała Sokołowskiego prowadził aż 13:4. MKS odpowiedział serią 7:0 - dzięki trójce Bena Richardsona zdecydowanie zbliżył się do rywali. Z dystansu trafiali jednak również Sakić oraz DeVoe i po 10 minutach było 21:17. W drugiej kwarcie gospodarze znowu uciekali - nawet na 11 punktów po rzutach wolnych Sokołowskiego. Dąbrowianie nie zamierzali się poddawać, a ważne rzuty oddawali Mateusz Zębski i Mathieu Wojciechowski. Po siedmiu punktach z rzędu ekipa trenera Jacka Winnickiego doprowadziła do remisu! Po pierwszej połowie było więc 43:43.

 

Trójka Mateusza Zębskiego dała gościom przewagę zaraz na początku trzeciej kwarty. Co ciekawe - to właśnie ta ekipa bardzo długo utrzymywała prowadzenie. Po wsadach Denga Denga i Mathieu Wojciechowskiego MKS był lepszy o pięć punktów. Wynik gonili Markel Starks oraz Quinton Hosley, ale po 30 minutach to rywale wygrywali 62:61. Cleveland Melvin czwartą kwartę rozpoczął od serii 6:0! Późniejsze kolejne akcje Wojciechowskiego pozwoliły im prowadzić nawet dziewięcioma punktami. Stelmet Eneę w grze utrzymywał Quinton Hosley, ale zespół z Dąbrowy Górniczej ciągle był niezwykle odważny w ofensywie, a to się opłacało! Po trójce Denga mieli aż 14 punktów przewagi na dwie minuty przed końcem. Starks i Koszarek starali się jeszcze walczyć, ale ostatecznie to MKS zwyciężył 97:89 i doprowadził do remisu w ćwierćfinale play-off.

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 89:97 (21:17, 22:26, 18:19, 28:35)

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Quinton Hosley 28, Markel Starks 19, Zeljko Sakic 12, Michał Sokołowski 11, Łukasz Koszarek 6, Gabe DeVoe 5, Adam Hrycaniuk 4, Przemysław Zamojski 4, Darko Planinic 0, Kacper Traczyk 0;

 

MKS Dąbrowa Górnicza: Deng Deng 25, Mathieu Wojciechowski 18, Ben Richardson 13, Cleveland Melvin 12, Adris De Leon 9, Mateusz Zębski 7, Michał Gabiński 7, Jakub Kobel 6, Konrad Dawdo 0

 

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Trzecie i czwarte spotkania odbędą się w Dąbrowie Górniczej, odpowiednio, w środę i piątek.

 

WYNIKI I TERMINARZ ENERGA BASKET LIGI

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie