Ponad 400 dziewcząt weźmie udział w niezwykłej lekcji WF Jędrzejczak

Inne
Ponad 400 dziewcząt weźmie udział w niezwykłej lekcji WF Jędrzejczak
fot. Materiały prasowe/Paweł Skraba

Ponad czterysta dziewcząt weźmie udział w pierwszej tegorocznej odsłonie akcji „Mistrzynie w Szkołach”, która odbędzie się w czwartek we Włocławku. Na zaproszenie Otylii Jędrzejczak na niezwykłą lekcję wf przyjadą wyjątkowe mistrzynie sportu.

We włocławskiej Hali Mistrzów razem z uczennicami szkół z województwa kujawsko-pomorskiego ćwiczyć będą mistrzynie olimpijskie Otylia Jędrzejczak i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 metrów Martyna Dąbrowska oraz trzykrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotna mistrzyni świata w pływaniu Joanna Mendak.


– Mistrzynie w Szkołach to projekt skierowany do dziewcząt z ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów i liceów. W tej grupie wiekowej notuje się właśnie u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf – mówi Otylia Jędrzejczak. Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet.


Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy personalni. Po ćwiczeniach zaplanowane jest spotkanie z mistrzyniami, które będą przekonywać, że warto chodzić na lekcje wf, a następnie odpowiedzą na szereg pytań. Uczestniczki akcji otrzymają również atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. HMS, Jurajską i firmę Henryk Kania.


– Hasłem naszej fundacji jest „Zostań mistrzem życia”. Staramy się, by dzieciaki to zapamiętały, bo droga do mistrzostwa w życiu wiedzie właśnie poprzez sport. Ćwicząc uczymy się determinacji, konsekwencji i innych cech, które są niezbędne w życiu – dodaje Jędrzejczak.


Gospodarzem pierwszej tegorocznej odsłony akcji „Mistrzynie w Szkołach” będzie miasto Włocławek. Projekt jest współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza we Włocławku także z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. W 2019 roku Otylia Jędrzejczak i pozostałe mistrzynie sportu spotkają się z uczennicami także w Starogardzie Gdańskim (31 maja) i Krakowie (4 czerwca).

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze