Ligowy rywal osłabiony! Reprezentant USA nowym siatkarzem mistrza Polski

Siatkówka
Ligowy rywal osłabiony! Reprezentant USA nowym siatkarzem mistrza Polski
fot. CyfraSport

Pierwszym zawodnikiem, który dołączy latem do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jest reprezentant Stanów Zjednoczonych, doświadczony na plusligowych parkietach David Smith.

Po zdobyciu tytułu mistrza kraju ZAKSA przystąpiła do skompletowania składu na kolejny sezon. Pierwszym ogłoszonym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy ZAKSY, jest wieloletni reprezentant Stanów Zjednoczonych, grający na pozycji środkowego, Smith. 
 
Amerykanin ma za sobą już trzy sezony spędzone w PlusLidze. Do naszej ekstraklasy Smith trafił z francuskiego Tours VB. W sezonie 2016/2017 Amerykanin stanowił o sile środka Cerrad Czarnych Radom, po roku postanowił przenieść się Aluron Virtu Warty Zawiercie, ostatni sezon spędził natomiast w Asseco Resovii Rzeszów. W zmaganiach PlusLigi Amerykanin dał się poznać jako zawodnik dysponujący regularnym serwisem, stanowiąc pewny punkt swoich drużyn w bloku.
 
Największe sukcesy klubowe Smith odnosił we Francji, gdzie wraz z Tours trzykrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, trzy razy zdobywając Puchar i Superpuchar kraju. 
 
Nowy środkowy mistrza Polski ma na koncie również trofea zdobywane na międzynarodowych parkietach: David Smith to brązowy medalista olimpijski z 2016 roku, mistrz Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2017 roku czy medalista Ligi Światowej i Ligi Narodów. W 2018 roku, szczęśliwym dla biało-czerwonych, reprezentacja Stanów Zjednoczonych ze Smith’em w składzie stanęła na najniższym stopniu podium.
 
Wcześniej klub ogłosił, że opuszczą go między innymi Tomasz Kalembka, Brandon Koppers, Mateusz Sacharewicz, James Shaw, Mateusz Bieniek i Rafał Szymura.
ch, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze