Drużyna Polaków zdegradowana do Serie C!

Piłka nożna
Drużyna Polaków zdegradowana do Serie C!
fot. PAP

Ze względu na decyzję sądu pierwszej instancji, włoska federacja piłkarska ogłosiła zdegradowanie Palermo do Serie C. Choć pierwotnie drużyna z Sycylii miała zagrać w barażach o awans do Serie A, wygląda na to że w przyszłym sezonie będzie występować na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Wszystko za sprawą nieprawidłowości, jakich dopuścił się klub za rządów byłego właściciela Maurizio Zampariniego. Jak widać, ekscentryczny Włoch słynął nie tylko z regularnego zmieniania trenerów, ale też kiepsko zarządzał finansami. Palermo ma mieć ponad 50 milionów długów, a zawodnicy od kilku miesięcy nie otrzymywali pensji.

 

Za karę Palermo zostało przesunięte na ostatnie miejsce w tabeli Serie B, co oznacza spadek do niższej ligi. Pierwotnie klub ze Stadio Renzo Barbera zajął trzecią lokatę, która oznaczała grę w barażach o awans do włoskiej ekstraklasy. 

Piłkarzami Palermo są dwaj Polacy - Radosław Murawski i Przemysław Szymiński. Były zawodnik Piasta Gliwice w tym sezonie w barwach włoskiej ekipy rozegrał 32 ligowe mecze. Z kolei Szymiński zanotował 20 występów na zapleczu Serie A. Wcześniej w tym zespole grali między innymi Radosław Matusiak, Kamil Glik czy Thiago Cionek. 

 

WYNIKI I TABELA SERIE B

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie