Poważny konkurent Antigi! Legenda siatkówki kandydatem na trenera ZAKSY?

Siatkówka
Poważny konkurent Antigi! Legenda siatkówki kandydatem na trenera ZAKSY?
fot. Cyfrasport

Gian Luca Pasini co jakiś czas publikuje na swym blogu "Dal 15 al 25" sensacyjne informacje, również na temat polskiej siatkówki. Tym razem włoski dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" odniósł się do kwestii wyboru następcy Andrei Gardiniego w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

W minioną niedzielę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ogłosiła zakończenie współpracy z trenerem Andreą Gardinim. Była to bardzo owocna kooperacja, bo przez dwa sezony z tym szkoleniowcem kędzierzynianie wywalczyli tytuł wicemistrza (2018) i mistrza Polski (2019), wywalczyli krajowy Puchar, a do sukcesów należy również zaliczyć czwarte miejsce w Lidze Mistrzów 2018.
 
Włoski trener zdecydował się na powrót do ojczyzny. W przyszłym sezonie poprowadzić ma drużynę beniaminka Serie A1 – Gas Sales Piacenza. Spekulacje na temat jego następcy na ławce mistrzów Polski pojawiły się wraz z pierwszymi pogłoskami o odejściu Gardiniego. Wśród kandydatów wymieniano m.in. byłego trenera reprezentacji Polski (2014–16) – Stephane Antigę. 
 
Francuz, po rozstaniu z ONICO Warszawa, był również stawiany w gronie kandydatów na trenera Power Volley Milano. Przypomnijmy, że odejście Andrei Gianiego z Mediolanu do Modeny zostało już potwierdzone. 
 
Transferowa układanka na linii Serie A – PlusLiga robi się coraz ciekawsza. Zdaniem Pasiniego Antiga ma poważnego konkurenta w walce o fotel trenera ZAKSY. Jest nim Nikola Grbić – przed laty znakomity siatkarz, potem trener, również reprezentacji Serbii.
 
45-letni Serb zakończył ostatnio współpracę z klubem Calzedonia Werona. Zastąpił go Bułgar Radostin Stojczew, związany na początku minionego sezonu z projektem Stocznia Szczecin. Grbić natomiast jest teraz przez włoskiego dziennikarza łączony z ZAKSĄ. Czy kolejne sensacyjne informacje Pasiniego  znajdą potwierdzenie w rzeczywistości? Przekonamy się w najbliższym czasie.
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie