Polańska po pięciu latach opuszcza Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Polańska po pięciu latach opuszcza Grot Budowlanych Łódź
fot. PAP

Po pięciu latach siatkarską drużynę wicemistrzyń Polski Grot Budowlanych Łódź opuszcza jej kapitan Gabriela Polańska. W tym czasie środkowa wywalczyła z łódzkim klubem brązowy i dwa srebrne medale mistrzostw kraju oraz Puchar Polski.

W środę prezes Budowlanych Marcin Chudzik podziękował uroczyście byłej reprezentantce Polski za lata gry klubie z Łodzi. "W życiu sportowca tak jest, że coś się zaczyna i coś się kończy. Gabi w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy innego klubu, ale nie jest powiedziane, że do Łodzi jeszcze nie wróci. Dziękujemy za te pięć lat" – podkreślił.

 

30-letnia środkowa miała duży wkład w ostatnie sukcesy Budowlanych. Od prezesa otrzymała pamiątkowe zdjęcie z wypisanymi osiągnięciami, wśród których są m.in. trzy medale mistrzostw kraju, Puchar Polski, dwa Superpuchary oraz występy w europejskich rozgrywkach.

 

- Te pięć lat minęło bardzo szybko i intensywnie. Grę w Łodzi mogę jednak wspominać tylko dobrze, bo mam mnóstwo dobrych wspomnień, emocji, przyjaciół. Wszystko to zabieram ze sobą w sercu i zawsze będę tu chętnie wracać – zapewniła Polańska, która pełniła funkcję kapitana łódzkiego zespołu.

 

Doświadczona siatkarka nie chciała zdradzić, gdzie będzie występowała w nadchodzącym sezonie, choć jak przyznała jest blisko podpisania kontraktu ze swoim nowym klubem.

 

Prezes Chudzik podkreślił, że obecnie kadra Budowlanych jest w trakcie przebudowy, ale - jak mówił - jeszcze za wcześnie na szczegóły dotyczące zmian. Wiadomo m.in., że oprócz Polańskiej odejdzie również najskuteczniejsza zawodniczka minionych rozgrywek Serbka Jovana Brakocevic. Kontrakt z wicemistrzem kraju przedłużyła za to reprezentacyjna przyjmująca Julia Twardowska.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie