Kontuzja ważnego gracza Chelsea w meczu towarzyskim. Nie zagra w finale LE?

Ruben Loftus-Cheek (na zdjęciu przodem) w ostatnich tygodniach był w bardzo dobrej formie

Przed londyńską Chelsea już tylko jeden mecz w tym sezonie - finał Ligi Europy w Baku. Pod ogromnym znakiem zapytania stanął występ Rubena Loftusa-Cheeka w spotkaniu z Arsenalem, bowiem ważny piłkarz The Blues doznał kontuzji w meczu... towarzyskim z New England Revolution.

Pomysł rozegrania meczu New England Revolution z Chelsea powstał w październiku 2018 roku po tym, jak w strzelaninie w synagodze w Pittsburghu zginęło 11 osób. Właściciel Chelsea Roman Abramowicz i jego odpowiednik w NE Revolution - Robert Kraft uzgodnili, że spotkanie na Gillette Stadium w Foxborough będzie poświęcone właśnie ofiarom tragedii. Obydwaj panowie zasilili organizacje charytatywne kwotą milion dolarów. Poza tym inne organizacje walczące z antysemityzmem i dyskryminacją otrzymały łącznie około 4 miliony, a wśród nich była też ww. synagoga.

Abramowicz ustalając termin spotkania na 15 maja brał pod uwagę przede wszystkim fakt, że trzy dni wcześniej zakończy się rywalizacja w sezonie 2018/2019 Premier League. Mógł też przewidzieć, że jego klub zagra w finale europejskiego pucharu, natomiast ostatecznie nie miało to dla niego większego znaczenia.

Dlatego kilkadziesiąt godzin po remisie 0:0 z Leicester, Maurizio Sarri i jego podopieczni wybrali się za Ocean Atlantycki. Spotkanie z New England Revolution zostało rozegrane w nocy z środy na czwartek polskiego czasu i zakończyło się zwycięstwem londyńczyków 3:0. Sarri w wyjściowej jedenastce postawił na wielu podstawowych piłkarzy, z Edenem Hazardem na czele i po pierwszej połowie po golach Rossa Barkleya i Olivera Giroud było 2:0.

Dopiero po przerwie na murawie pojawił się będący w bardzo dobrej formie Ruben Loftus-Cheek, bez którego w ostatnim czasie fani Chelsea nie wyobrażają sobie drużyny. Po 20 minutach młody Anglik musiał jednak opuścić murawę z kontuzją kostki w lewej nodze, która wykluczyła jego dalszy udział w meczu.

Stadion w Foxborough Loftus-Cheek opuszczał o kulach w asyście swoich kolegów z Chelsea. Pierwsze doniesienia mówią o kontuzji ściegna Achillesa, która mogłaby wykluczyć pomocnika z występu w finale Ligi Europy. Derby Londynu, do których dojdzie w Baku, zostaną rozegrane 29 maja, dlatego Anglik ma na dojście do pełni sprawności tylko 2 tygodnie. Po meczu kibice Chelsea nie ukrywali frustracji w mediach społecznościowych ze względu na to, że uraz przytrafił się tak ważnemu zawodnikowi w meczu towarzyskim. - Jedyny piłkarz obok Hazarda, którego nie mogliśmy stracić... - komentarze tego typu pojawiły się na Twitterze.

Ostatecznie Chelsea wygrała z NE Revolution 3:0, a zwycięstwo przypieczętował w drugiej połowie Barkley strzelając swojego drugiego gola. Do końca sezonu londyńczyków nie czeka już żaden mecz towarzyski.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.