Szokujące informacje przekazał Gamrot w rozmowie z Borysem Mańkowskim. Mistrz KSW postanowił zwakować dwa tytułu, nie przedłużać kontraktu oraz zawiesić zawodową karierę w MMA.

 

- Jestem zmęczony rywalizacją, ciągłą presją... Ludzie zadają wiele pytań, a ja chciałbym uspokoić nieco rytm życia. Chcę złapać trochę oddechu i myślę o powiększeniu rodziny. Kontrakt z organizacją dobiegł do końca i zwakowałem dwa pasy mistrzowskie - zdradził Gamrot na kanale Borys Mankowski TV na Youtube.

 

Po walce z Kleberem Koike Erbstem kontrakt niepokonanego zawodnika (w opinii Gamrota) dobiegł do końca. Przez wiele tygodni próbował dojść do porozumienia z włodarzami, ale negocjacje utknęły w martwym punkcie.

 

- Nie mogliśmy się dogadać, a ja chcę trochę odpocząć. Może wrócę na studia? Może będę pomagał dzieciom z trudną młodzieżą? W tym momencie chciałbym podziękować włodarzom KSW, którzy zrozumieli moją decyzję. Wiele zawdzięczam im za pomoc. Czas powiedzieć sobie na razie dość - powiedział Gamrot.

 

28-latek w organizacji KSW walczył od 2013 roku. Stoczył w niej dwanaście zawodowych pojedynków, z których jedenaście zakończyło się jego zwycięstwami. Na gali KSW 35 sięgnął po pas kategorii lekkiej, a podczas ostatniego występu na gali KSW 46 zdobył tytuł dywizji piórkowej. W ten sposób zapisał się w historii jako pierwszy mistrz dzierżący pasy dwóch kategorii jednocześnie.

 

W ostatnim czasie sporo mówiło się o ewentualnym przejściu Gamrota do organizacji UFC, gdzie miałby wejść na wyższy poziom rywalizacji. Po sensacyjnych doniesieniach wydaje się, że na ewentualny transfer byłego już mistrza KSW kibice będą musieli jeszcze poczekać... 

 

- Jeśli wrócę, chciałbym zawalczyć ponownie w KSW. Mam nadzieję, że włodarze KSW otworzą dla mnie ponownie drzwi, ale w tym momencie współpraca jest zakończona - uciął zawodnik.

 

Właściciele organizacji KSW jeszcze nie skomentowali wypowiedzi zawodnika.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Mateusza Gamrota z gali KSW 46.

 

Transmisja sobotniej gali KSW 49 w systemie PPV.