Ben van Dael nadal trenerem Zagłębia

Piłka nożna
Ben van Dael nadal trenerem Zagłębia
fot. Cyfrasport

Ben van Dael podpisał nowy kontrakt i nadal będzie pełnił rolę pierwszego trenera grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. Holender przejął zespół z Dolnego Śląska w październiku 2018 roku.

Zagłębie pod wodzą holenderskiego trenera w zakończonym sezonie ekstraklasy zajęli szóste miejsce i do przedostatniej kolejki mieli szanse na europejskie puchary. Włodarze klubu z Lubina byli zadowoleni z postawy zespołu prowadzonego przez van Daela i przedłużyli z nim umowę na kolejny sezon.

 

"Założenia, które przyjęliśmy w momencie rozpoczęcia współpracy są realizowane, a drużyna pod wodzą Holendra poszła do przodu. Wierzymy, że po przepracowaniu letniego obozu przygotowawczego, dokonaniu pewnych korekt w składzie, dobra praca będzie kontynuowana i dzięki poczuciu stabilizacji, trener będzie mógł nadal z dobrymi efektami prowadzić nasz zespół" - powiedział dyrektor sportowy Zagłębia Michał Żewłakow.

 

Van Dael trafił do Lubina rok temu latem i miał pracować w Akademii Zagłębia. Po zwolnieniu trenera Mariusza Lewandowskiego włodarze klubu postanowili powierzyć prowadzenie pierwszej drużyny Holendrowi. Początkowo miało to być rozwiązanie tymczasowe, ale drużyna prezentowała się na tyle dobrze, że postanowiono nic nie zmieniać.

 

Licząc jedynie mecze rozegrane w 2019 roku, Zagłębie było słabsze tylko od Piasta Gliwice, Cracovii i Legii Warszawa.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze