Liga Narodów: Rekordowe Włoszki! Niemki z kompletem porażek

Reprezentacja Włoch okazała się zdecydowanie najlepsza podczas turnieju Ligi Narodów w Opolu. Squadra Azzura wygrała wszystkie spotkania, odpowiednio z Polską, Tajlandią oraz w czwartkowe popołudnie z Niemkami 3:0 i dzięki temu z Polski wyjeżdża z kompletem zwycięstw. To jedenasty triumf z rzędu Italii w tych rozgrywkach, co stanowi nowy rekord Ligi Narodów.

Przed tym spotkaniem Italia mogła pochwalić się dwoma triumfami. We wtorek Włoszki pokonały po tie-breaku Polskę, aby następnego dnia w trzech setach rozprawić się z Tajlandią. Niemki zainaugurowały tegoroczne zmagania w Lidze Narodów od porażki 0:3 z azjatyckim zespołem, aby w środę stoczyć zacięty, lecz przegrany 1:3 mecz z Biało-Czerwonymi.

To sprawiało, że zdecydowanymi faworytkami czwartkowej konfrontacji były siatkarki z Półwyspu Apenińskiego, które celowały w komplet zwycięstw w opolskich zmaganiach. Pierwszy set pokazał zdecydowaną różnicę klas. Italia była lepsza w każdym rzemiośle, począwszy od zagrywki, a skończywszy na bloku i obronie.

Mogło wydawać się, że w dalszej fazie rywalizacji obraz gry nie ulegnie zmianie, lecz Niemki nie zamierzały odpuszczać. Dowodem na to jest gra na przewagi w dwóch kolejnych odsłonach. W drugiej partii w decydującym momencie podopieczne Davide Mazzantiego postawiły szczelny blok, natomiast w trzeciej odsłonie ekipa Niemiec miała nawet piłkę setową w górze. Nie udało się jednak przedłużyć tego meczu. Pojedynczy blok Sylvii Nwakalor oraz autowy atak Hanny Orthmann sprawił, że Włoszki wygrały to spotkanie 3:0.

Niemki kończą zatem zmagania w Opolu z kompletem porażek, analogicznie do postawy Italii, która kontynuuje kapitalną serię zwycięstw jeszcze z poprzedniej edycji. Czwartkowa wygrana była bowiem jedenastą z rzędu, co jest nowym rekordem w Lidze Narodów. Pierwsza victoria miała miejsce 30 maja ubiegłego roku z Argentyną.