Momenty Ligi Mistrzów: Gol Rashforda, który wyrzucił PSG z rozgrywek (WIDEO)

W obecnej edycji Ligi Mistrzów nie brakowało nagłych zwrotów akcji i niesamowitych scenariuszy. Jednym z nich był z pewnością dwumecz Manchesteru United z Paris Saint-Germain w ramach 1/8 finału. Po porażce 0:2 w "Teatrze Marzeń", podopieczni Ole Gunnara Solskjaera byli skazywani na pożarcie w "Parku Książąt", jednak los postanowił po raz kolejny zakpić z paryżan.

Przed meczem na Old Trafford to "Czerwone Diabły" były stawiane w roli faworyta. Wszystko dlatego, że po przejęciu sterów Manchesteru United przez norweskiego szkoleniowca, drużyna nie przegrała żadnego z jedenastu meczów z rzędu, tylko raz dzieląc się punktami. Ponadto sytuację PSG komplikowały problemy kadrowe - w środku pola Thomas Tuchel stale wystawiał nominalnych obrońców (Daniego Alvesa i Marquinhosa), natomiast z przodu, ze względu na kontuzję, wyeliminowani zostali Edinson Cavani i Neymar.

Mimo ograniczonej siły rażenia paryżanie wypracowali sobie jednak zaliczkę dwóch goli, dzięki trafieniom Presnela Kimpembe i Kyliana Mbappe i przed rewanżem byli stawiani w roli murowanych faworytów w kontekście gry w ćwierćfinale.

Mecz na "Parc des Princes" rozpoczął się jednak od niespodziewanego uderzenia gości. Już w 2. minucie gry Romelu Lukaku wykorzystał błąd Thilo Kehrera i z ostrego kąta wbił piłkę do bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona. Dziesięć minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania, gdy mocne podanie Mbappe z najbliższej odległości wykorzystał Juan Bernat. W 30. minucie było już jednak 1:2, gdy Buffon po strzale Marcusa Rashforda "wypluł" przed siebie piłkę, a jego pomyłkę z zimną krwią wykorzystał Lukaku. Do awansu Anglikom potrzebny był już zatem jeden gol...

Próby Manchesteru United w drugiej połowie przypominały uderzanie głową w mur i kolejne ataki gości pełzły na niczym. Wydawało się, że PSG dowiezie wynik do końca, jednak w doliczonym czasie gry wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Na strzał z dystansu zdecydował się wówczas Diogo Dalot, a piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymał Kimpembe. Po chwili sędziujący mecz Damir Skomina ze Słowenii, po konsultacji z zespołem VAR, podyktował dla gości rzut karny.

Do ustawionej w odległości jedenastu metrów od bramki piłki podszedł Rashford i mocnym uderzeniem w kierunku lewego słupka nie dał szans Włochowi na skuteczną interwencję. Koszmar paryżan, którzy rok wcześniej na tym samym etapie Ligi Mistrzów pozwolili doprowadzić drużynie FC Barcelona do "remontady" (po zwycięstwie 4:0 u siebie, przegrali na wyjeździe 1:6), ostatecznie się ziścił.

W załączonym materiale wideo sytuacja z rzutem karnym dla Manchesteru United.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.