Drągowski obronił rzut karny Icardiego! Dramat zespołu Polaka (WIDEO)

Stawka spotkania ostatniej kolejki Serie A między Interem Mediolan, a Empoli była bardzo wysoka. Gospodarze walczyli o awans do Ligi Mistrzów, z kolei ich rywale próbowali w dramatycznych okolicznościach utrzymać się w elicie. Centralną postacią spotkania był Bartłomiej Drągowski, który dwoił się i troił w bramce gości. Obronił nawet rzut karny wykonywany przez Mauro Icardiego! Jego zespół po niesamowitej końcówce spadł z Serie A...

Końcówka sezonu Serie A należała do niego. Drągowski imponował fantastycznymi paradami niemal co kolejkę, raz po raz ratując Empoli przed stratą kolejnych bramek. Jego zespół dość nieoczekiwanie miał szansę się utrzymać po trzech kolejnych zwycięstwach, jednak zadanie było z gatunku tych bardzo trudnych: trzeba było urwać punkty Interowi w Mediolanie.

Polski golkiper uratował skórę swoim kolegom już kilka razy w pierwszej połowie. W ciągu zaledwie minuty obronił groźny strzał z dystansu Marcelo Brozovicia, a chwilę później niezwykle mocną główkę Danilo D'Ambrosio z najbliższej odległości.

Najważniejsze jednak wydarzyło się po zmianie stron. Najpierw po akcji indywidualnej do bramki Polaka trafił Keita Balde i w tym momencie Inter miał zapewniony udział w Champions League, a goście spadali z Serie A. W 58. minucie mogło być jeszcze gorzej, bowiem po fatalnym błędzie Giovanniego Di Lorenzo polski bramkarz sfaulował szarżującego Icardiego.

Mimo protestów Drągowskiego, system VAR był bezlitosny, a sędziowie wskazali na jedenasty metr. Argentyński snajper uderzył jednak słabo i bramkarzowi Empoli udało się naprawić błąd swojego kolegi!

Gorąco zrobiło się na kwadrans przed końcem, gdy wyrównał młodziutki Hamed Traore i gospodarzom pozostawało kilka minut, aby odzyskać awans do upragnionej LM. Inter szybko wziął się do roboty i wrócił na prowadzenie po golu Radji Nainggolana. Drągowski nie miał szans na skuteczną interwencję.

Gigantyczne emocje przyniosła sama końcówka: goście cudem obronili się przed stratą gola po interwencjach Samira Handanovicia, a w 95. minucie pod bramkę Interu przemieścił się sam Drągowski, by szukać ostatniej szansy na wyrównanie. Inter wyszedł z kontratakiem i do bramki opuszczonej przez Polaka z kilkudziesięciu metrów trafił Brozovic. Powracający do bramki Polak został jednak przewrócony przez Balde, a sędzia po użyciu systemu VAR anulował bramkę. Empoli miało jeszcze jedną okazję w ostatnich sekundach, jednak spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1.

Inter awansował do Champions League, a Empoli ostatecznie spadło do Serie B.

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.

Inter - Empoli 2:1 (0:0)
Bramki: Keita 51, Nainggolan 81 - Traore 76
Niewykorzystany karny: Icardi 61
Czerwona kartka: Balde 90+5.