Rutkowski: Kto zasłużył na walkę o pas bardziej niż my?

Sporty walki

Daniel Rutkowski (7-2, 5 KO, 1 SUB) już za kilka dni stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa organizacji Babilon MMA w kategorii piórkowej. Musi jednak pokonać Damiana Zorczykowskiego (6-3, 1 KO, 4 SUB). Obaj mają na koncie po trzy zwycięstwa podczas gal Babilon MMA. - Kto inny, jak nie my, zasłużył na walkę o pas? - stwierdził "Rutek".

Maciej Turski: W końcu można powiedzieć, że Daniel Rutkowski przed walką mistrzowską. Długo walczyłeś, ale też bardzo ciężko na to pracowałeś. Jest radość, jest dodatkowa motywacja, że to jest to, na co czekałeś?

 

Daniel Rutkowski: Tak. U Tomasz Babilońskiego stoczyłem trzy pojedynki i odniosłem trzy zwycięstwa. Myślę, że zasłużyłem. Bardzo się z tego cieszę. Zobaczymy, jak w piątek to wyjdzie.

 

Byłeś zaskoczony doborem przeciwnika? Jak usłyszałeś nazwisko Zorczykowski, to było lekkie zdziwienie? Trzeba powiedzieć wprost, twój rywal nie będzie faworytem tego pojedynku, ty nim będziesz.

 

Powiem szczerze, nie zawsze faworyt wygrywa. Wygrywa sport, ten, kto danego dnia, jest lepszy. Czy byłem zaskoczony? Nie byłem zaskoczony. Jeden z potencjalnych rywali na początku się zgodził, ale tydzień później odmówił. Byli kandydaci z Rosji i Brazylii, ale były zawirowania. Mówię "Panowie, szukamy kogoś z zewnątrz, jak mamy świetnego  zawodnika, który zasłużył na ten pojedynek, tak samo jak ja". Zorczykowski stoczył cztery walki u Tomka Babilońskiego, trzy wygrał. Ja wygrałem trzy pojedynki. Kto inny, jak nie my, zasłużył na walkę o pas?

 

Zmienia się arena walki. Nie będzie to klasyczna klatka, w której widzieliśmy was do tej pory. Będzie to klatkoring. To problem czy wyzwanie – jak to postrzegasz?

 

Problem? Myślę, że tak. Wyzwanie? Myślę, że bardzo duże. Wywodzimy się z zapasów, zabrali nam klatkę… Zobaczymy, jak wyjdzie. Na pewno dla mnie to jest wyzwanie i będę się starał jak najlepiej z tego wyjść.

 

Transmisja gali Babilon Fight Night 1/Babilon MMA 8 w piątek od godz. 19:30 w Polsacie Sport Fight, od godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie oraz od godz. 22:15 w Polsacie.

Maciej Turski, MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie