Alisson: W szatni nie rozmawialiśmy o porażce sprzed roku

Piłka nożna

- O finale sprzed roku, w którym Liverpool uległ Realowi Madryt mówiono przede wszystkim poza szatnią. Takie głosy docierały do nas z zewnątrz, natomiast my staraliśmy się odciąć od pytań tego typu, skoncentrować wyłącznie na meczu z Tottenhamem, przygotować się do niego, wykonać naszą robotę i sięgnąć po Puchar Europy. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że to się udało - powiedział bramkarz "The Reds" Allison Becker.

Marcin Lepa: Jeden z bohaterów finału w Madrycie, Alisson Becker. Czy to gra obronna była kluczem do zwycięstwa nad Tottenhamem?

 

Alisson Becker: Niekoniecznie, ponieważ tak naprawdę obie drużyny zagrały trochę dziwny mecz... My mogliśmy nieco lepiej spisywać się w środku pola, szybciej odbierać piłkę i grać skrzydłami. To się nie udawało, ale tak czasami układają się spotkania finałowe. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ zakończyliśmy udany sezon, w którym pobiliśmy przecież wiele rekordów, wielkim sukcesem. Ten triumf jest ważny dla nas samych, dla naszych kibiców, a nawet miasta Liverpool.

 

Czy w szatni poruszany był temat zeszłorocznego finału, w którym "The Reds" ulegli Realowi Madryt 1:3?

 

Mówiono o tym przede wszystkim poza szatnią. Takie głosy docierały do nas z zewnątrz, natomiast my staraliśmy się odciąć od pytań tego typu, skoncentrować wyłącznie na meczu z Tottenhamem, przygotować się do niego, wykonać naszą robotę i sięgnąć po Puchar Europy. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że to się udało.

 

WYNIKI LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Marcin Lepa, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze