World Tour w Ostrawie: Trzecie miejsce Fijałka i Bryla

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wywalczyli trzecie miejsce w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie. W decydującym meczu pokonali Rosjan Wiaczesława Krasilnikowa i Olega Stojanowskiego 2:1 (10:21, 21:19, 15:7).

Kilka godzin wcześniej będący trzecią parą światowego rankingu Fijałek i Bryl w półfinale ulegli reprezentantom gospodarzy Ondrejowi Perusicowi i Davidowi Schweinerowi 0:2.

Razem na podium zawodów WT stanęli po raz piąty. We wszystkich wcześniejszych przypadkach plasowali się na drugiej pozycji. Fijałek poza tym 10 razy był w czołowej "trójce" imprez cyklu wraz ze swoim wcześniejszym wieloletnim partnerem Mariuszem Prudlem. Razem z nim raz triumfował cztery lata temu w Hadze, czterokrotnie zajął drugą pozycję, a pięć razy trzecią.

32-letni zawodnik stał się w niedzielę najbardziej utytułowanym pod tym względem Polakiem w historii. Wyprzedził Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy 14 razy byli w czołowej "trójce" zawodów cyklu.

Fijałek i Bryl kontynuują dobrą passę z ostatnich tygodni. W poprzednim starcie - na początku drugiej połowy maja w Itapemie - zajęli drugie miejsce. Tamte zawody - podobnie jak te w Ostrawie - mają rangę czterogwiazdkowych w pięciostopniowej skali stosowanej do określania rangi turniejów WT.

W finale turnieju w Ostrawie Perusic i Schweiner zmierzą się z liderami rankingu Norwegami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Soerumem.

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol oraz Adrian Sdebel i Piotr Ilewicz odpadli w kwalifikacjach.

Pierwotnie w Czechach zaprezentować miała się także druga - obok Fijałka i Bryla - czołowa męska para z Polski, czyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Byli liderzy światowego rankingu zrezygnowali z tych planów z powodu kontuzji stopy drugiego z zawodników, której nabawił się podczas turnieju w Itapemie.

Następna czterogwiazdkowa impreza WT odbędzie się w Warszawie w dniach 12-16 czerwca.