MŚ U-20: Sensacja w Lublinie, historyczny wyczyn Ekwadoru

Piłka nożna
MŚ U-20: Sensacja w Lublinie, historyczny wyczyn Ekwadoru
fot. PAP

W poniedziałkowym meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata dwudziestolatków rozegranym na Arenie Lublin Ekwador niespodziewanie wygrał 3:1 (1:1) z Urugwajem i awansował do ćwierćfinału. To historyczny wyczyn - skomentował trener zwycięskiej drużyny.

Wprawdzie Ekwador jest mistrzem Ameryki Południowej w kategorii dwudziestolatków, ale w opiniach ekspertów zdecydowanym faworytem spotkania na Arenie Lublin była drużyna Urugwaju. Porażka niepokonanych w fazie grupowej "Urusów" była sporą niespodzianką, a według wielu komentatorów nawet sensacją

 

Rozczarowania nie krył po meczu ich trener Gustavo Ferreyra. "Teraz odczuwam smutek i rozczarowanie, bo przegraliśmy ten mecz, musimy się pakować i wracać do domu. Wiedzieliśmy, że Ekwador jest dobrą drużyną, ale to my byliśmy faworytem. Trudno jednak wygrać mecz jeśli się nie wykorzystuje sytuacji i przewagi jaką mieliśmy nie tylko w początkowej fazie spotkania. Dobrze zaczęliśmy, ale nie potrafiliśmy poradzić sobie z dobrą obroną przeciwnika i z szybkimi zmianami pozycji przez nich stosowanymi. Mimo wszystko muszę podziękować moim zawodnikom, których jakość oceniam bardzo wysoko. Ta ich gra w zespole narodowym jest istotnym doświadczeniem w ich rozwoju i zapewne zaprocentuje. Jestem dumny ze swoich piłkarzy" - powiedział urugwajski szkoleniowiec.

 

Zupełnie inny nastrój panował w ekipie Ekwadoru. "Jestem przepełniony radością, bo dziś wygrywając i awansując do ćwierćfinału dokonaliśmy historycznego wyczynu dla naszego piłkarstwa. Przed tym spotkaniem byliśmy pod dużą presją, która czasami sprawia, że zapomina się jak grać, ale na naszych piłkarzy zadziałała odwrotnie. Bardzo dobrze trzymali piłkę i energicznie ją rozgrywali, dzięki czemu udawało się przebijać obronę przeciwnika. Mentalność i kondycja zawodników to też kluczowe elementy, które zadecydowały o naszej wygranej. W efekcie ten mecz nie był taki trudny jak się spodziewaliśmy, ale wpajam teraz moim piłkarzom, że tylko jako zespół możemy znakomitym rywalom stawiać czoła. Nie wiemy jeszcze kto będzie naszym przeciwnikiem w ćwierćfinale, natomiast jestem pewien, że będzie to znakomity mecz, bo przeciwnik będzie tak dobry jak dzisiejszy" - stwierdził Argentyńczyk Jorgensen Celico, trener młodzieżówki Ekwadoru.

 

W ćwierćfinale Ekwador grać będzie w sobotę w Gdyni ze zwycięzcą wtorkowego meczu Francja - USA.

 

WYNIKI I DRABINKA MISTRZOSTW ŚWIATA U-20

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie