Rekordowe Mistrzynie w Szkołach w Krakowie

Inne
Rekordowe Mistrzynie w Szkołach w Krakowie
fot. Mistrzynie w Szkołach

To była rekordowa odsłona akcji Fundacji Otylii Jędrzejczak „Mistrzynie w Szkołach”. W Krakowie w lekcji wychowania fizycznego z wielkimi sportsmenkami wzięło udział blisko pół tysiąca dziewcząt w wieku szkolnym.

– Jestem z tej liczby bardzo dumna. Kończymy w tym roku Mistrzynie w Szkołach, a Kraków zamyka ten projekt. Ja go kocham, więc mam łzę w oku, że w tym roku już nie spotkamy się z dziewczynkami na niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Wiem, ile w tym roku ten projekt wniósł, wiem ile dziewczyn, po każdej lekcji dziękowało nam. I to mnie bardzo cieszy i motywuje – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Wśród ćwiczących dziewcząt, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten, były też inne medalistki najważniejszych światowych imprez – Julia Michalska-Płotkowiak, Monika Michalik, Katarzyna Woźniak, Justyna Święty-Ersetic i Patrycja Czepiec. Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet.

– Byłam już na zajęciach w Poznaniu i bardzo mi się podobało. Lubię brać udział w takich akcjach, choć w Poznaniu byłam zaraz po wakacjach i dostałam lekki wycisk, a następnego dnia ledwo wstałam z łóżka – wspominała Święty-Ersetic.

Medalistka igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak zauważyła, że coraz więcej dziewcząt garnie się do udziału w akcji „Mistrzynie w Szkołach”. – Coraz więcej osób się zgłasza, więc idzie to w dobrą stronę, a Otylia robi świetną robotę. Jest ważne, by pokazać dziewczynom, że sport nie jest tylko zawodowy. Że sport uczy podstaw jak samodzielność, odpowiedzialność, czy punktualność. A przede wszystkim buduje pewność siebie, której każda kobieta potrzebuje – mówiła Woźniak, która z sentymentem wróciła do Krakowa, gdzie studiowała na AWF.

– Wspólnie mówimy dziewczynom, że Always #JakDziewczyna znaczy mocno i solidnie. Jeśli z tej grupy dziesięć, czy dwadzieścia dziewczyn powie, że będą regularnie ćwiczyć, to będzie to nasz sukces – dodała Jędrzejczak.

Uczennice chętnie ćwiczyły pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał. – Dla mnie każda lekcja wf to jest coś, co daje szansę na naukę. I fajna zabawa z koleżankami i kolegami – mówiła Natalia z jednej z krakowskich szkół.

Dziewczyny były podekscytowane spotkaniem z mistrzyniami sportu. – To są osoby, które osiągnęły wielki sukces w życiu. Nie ma słów, którymi mogłabym to opisać. Dla mnie to jest wielka rzecz, że mogę je spotkać – dodała Julia. Wszystkie uczestniczki otrzymały atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak, m.in. marki Oshee i HMS.

Projekt „Mistrzynie w Szkołach” był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego krakowska odsłona także przez Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie