Magazyn żużlowy: Motocross. Pocałunek śmierci czy niebiańska pieszczota?

Żużel
Magazyn żużlowy: Motocross. Pocałunek śmierci czy niebiańska pieszczota?
fot. Polsat Sport

Za nami kolejne emocje w rozgrywkach Nice 1 ligi żużlowej, a to oznacza czas podsumowań we wtorkowym magazynie, w którym Tomasz Lorek i jego goście porozmawiają nie tylko o minionych wydarzeniach w 8. kolejce zaplecza PGE Ekstraligi. Jednym z tematów będzie motocross - tak uwielbiany przez wielu żużlowców.

Motocross to druga miłość wielu przedstawicieli czarnego sportu, którzy w okresie wolnym od speedwaya - zamiast siedzieć wygodnie w fotelu, preferują wyjazdy do Hiszpanii, gdzie mogą zasmakować tej dyscypliny - tak samo pięknej, co brutalnej i niewybaczającej błędów. Bliżej zmaganiom na motocrossie przyjrzymy się razem z naszymi gośćmi w studio, a będą to:

 

Ronnie Jamroży - były żużlowiec, który w 2002 roku zdobył licencję jako zawodnik WTS-u Wrocław. Z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska wywalczył brązowy oraz złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski, jeżdżąc z takimi gwiazdami jak Jarosław Hampel, Hans Andersen i trzykrotny indywidualny mistrz świata Jason Crump. W 2006 roku zajął drugie miejsce w Srebrnym Kasku, natomiast trzy lata później wywalczył wspólnie z Robertem Miśkowiakiem i Danielem Jeleniewskim brązowy krążek w mistrzostwach Europy par.

 

Artur Puzio - gwiazda polskiego freestyle motocrossu i mistrz Polski w tej dyscyplinie w latach 2012 oraz 2013. Na swoim koncie ma także zdobyty w 2011 roku Puchar Polski FMX. Dwa lata później zajął dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata "Night of the Jumps". Oprócz udziału na licznych pokazach w Polsce, występuje także w Hiszpanii, gdzie swoimi kombinacjami w powietrzu typu "kiss of death", "tsunami" oraz "cordova backflip" rozgrzewa publiczność do czerwoności.

 

Rafał "Sumi" Sumowski - dziennikarz sportowy portalu trójmiasto.pl, pasjonat zakochany w speedwayu.

 

Ponadto zajmiemy się sprawami bieżącymi. W 8. kolejce Nice 1 ligi żużlowej ekipa PGG ROW Rybnik wysoko pokonała Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski 61:28, ale wynik nie odzwierciedla znakomitego ścigania na torze przy Gliwickiej 72. Kolejne zwycięstwo odnieśli żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno, którzy okazali się lepsi od walczącego o utrzymanie Lokomotivu Daugavpils 51:39. Dzień wcześniej udało się odjechać osiem gonitw w rywalizacji Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Orłem Łódź, aby następnie doszło do obfitych opadów deszczu. Gospodarze dowodzeni przez Mirosława Berlińskiego zwyciężyli 31:17.

 

W ramach cyklu "Sylwetka zawodnika" przedstawimy postać Artura Czai, wychowanka Włókniarza Częstochowa, żużlowca Unii Tarnów, którego odskocznią od czarnej szlaki jest motocross.

 

Magazyn żużlowy we wtorek o godz. 20:00 na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie