Będzie pucharowy Piątek? AC Milan walczy o przepustkę do Europy

Piłka nożna
Będzie pucharowy Piątek? AC Milan walczy o przepustkę do Europy
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2019/2020 ekipa AC Milan wystąpi w europejskich pucharach. UEFA bowiem zawiesiła postępowanie w sprawie nieprzestrzegania przez Rossonerich kwestii finansowego fair-play. Występ zespołu Krzysztofa Piątka w Lidze Europy zależy teraz od werdyktu złożonej apelacji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Jeżeli decyzja będzie przychylna, wówczas drużyna z San Siro wystąpi w europejskich pucharach. Milan do ostatniej kolejki walczył o awans do Ligi Mistrzów, co skutkowałoby sporym zastrzykiem finansowym. Ostatecznie jednak piłkarze dowodzeni przez Gennaro Gattuso okazali się gorsi od Atalanty oraz Interu Mediolan i musieli zadowolić się piątym miejscem na koniec zmagań.

 

Czerwono-czarni mieli zakaz gry w europejskich pucharach już w minionym sezonie, ale dzięki skutecznemu odwołaniu się dostali możliwość gry w Lidze Europy, lecz bez happy endu. Gattuso i jego podopieczni nie wyszli bowiem z grupy.

 

Wszystko wskazuje na to, że kibice Milanu oraz Krzysztofa Piątka będą mogli oglądać ich w akcji w kolejnej edycji tych rozgrywek, ale oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. Klub ze stolicy światowej mody czeka na rozstrzygnięcie apelacji złożonej do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Pozytywny werdykt spowoduje, że UEFA anuluje postępowanie w sprawie złamania przepisu o finansowym fair-play.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze