Kolejny wielki transfer Legii! Ojrzyński zasilił szeregi Liverpoolu

Piłka nożna
Kolejny wielki transfer Legii! Ojrzyński zasilił szeregi Liverpoolu
fot. Instagram

Legia Warszawa zaczyna urastać do miana fabryki bramkarzy. Dzięki pracy m.in. Krzysztofa Dowhania, z Łazienkowskiej 3 do wielkiej firmy przeniósł się kolejny bramkarz, a konkretnie syn Leszka Ojrzyńskiego Jakub. Szesnastolatek podpisał umowę z Liverpoolem, gdzie będzie nabierał doświadczenia przez następne cztery lata.

Legia otrzyma od Liverpool FC 300 tysięcy euro za młodego Ojrzyńskiego. "Wojskowi" nie są do końca zadowoleni z tej sumy, jednak nie mieli argumentów, by negocjować z "The Reds", ponieważ przed przyjściem zawodnika do Akademii Legii, ojciec załatwił mu umowę z kwotą odstępnego.

 

Anglicy traktują pozyskanie szesnastolatka, jako inwestycję w przyszłość - w styczniu 2016 roku z Ruchu Chorzów ściągnięto na Anfield Kamila Grabarę. Wówczas za 19-letniego bramkarza zapłacono 400 tysięcy euro.

 

W Akademii Legii Ojrzyński wyróżniał się na tyle, że często zasilał drużynę do lat dziewiętnastu, rezerwy Legii, a zimą zeszłego roku trenował nawet z pierwszą drużyną. W minionym sezonie wystąpił w jedenastu meczach Centralnej Ligi Juniorów, w których puścił osiemnaście goli i trzy razy zachował czyste konto. Ponadto jest reprezentantem Polski do lat 16.

 

W ostatnim czasie Ojrzyński junior został zaproszony na testy do Manchesteru United i Liverpoolu, a ponadto interesowały się nim jeszcze takie firmy jak: Juventus FC, Tottenham, Southampton oraz Valencia CF. Jakub był jednak od początku zdecydowany na przenosiny na Anfield.

 

W okresie, gdy znajdował się na testach w mieście Beatlesów, został po jednym z treningów, gdy Alisson Becker odmówił wzięcia udziału w dodatkowych ćwiczeniach. Przyszło mu wówczas bronić strzały takich tuzów jak Mohamed Salah czy Sadio Mane. Zaskakujące było również to, że Jurgen Klopp postanowił przedstawić Polaka szatni późniejszych zwycięzców minionej edycji Ligi Mistrzów. To wszystko pokazuje, że "The Reds" byli bardzo zdeterminowani, by pozyskać szesnastolatka.

 

Ojrzyński junior jest kolejnym bramkarzem, który opuścił Łazienkowską 3 i zasilił szeregi jednego z wielkich, zagranicznych klubów. Wcześniej swoje szanse wykorzystali m.in. Artur Boruc, Łukasz Fabiański czy Wojciech Szczęsny.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie